Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Achtste editie Ei Ei rustiger maar wel meer te doen

28 maart 2016    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bezoekers verrast en ondernemers tevreden
Eiei2016 (1)

Met een voorspelling van 100% viel het op tweede Paasdag enorm mee tijdens de achtste editie van Ei Ei. Het was grotendeels droog en zo nu en dan was er zelfs een waterig zonnetje.

Op verschillende locaties in het Westerkwartier hadden ondernemers zich klaar gemaakt om het publiek te ontvangen en hun bezoekers hun activiteiten te tonen of daaraan mee te laten doen.

Traditiegetrouw is de Tweede Paasdag de opening van het toeristisch seizoen en dé gelegenheid om te kijken wat er in de omgeving te doen is.

Het was voor veel mensen die de deur uit gingen de moeite waard om de bedrijven te bezoeken die meededen aan Ei Ei.

In Tolbert was in de Cazemierboerderij de officiële opening door voorzitter van de Toeristische ondernemersvereniging, Jan Oomkes. Door het onthullen van een door Chez Christine prachtig gebakken taart werd het startsein gegeven.

Op deze locatie kon onder meer eieren worden gezocht, op de stand van Runderland spelletjes worden gedaan en voor de inwendige mens stond er de Cowdies IJskar en Slager Nanning van Wijk uit Niekerk met hamburgers.

Hiervandaan vertrok ook Koetsier de With met zijn Jan Plezier. Op gezette tijden kon het publiek instappen en ging de reis naar de Marumer lage. Een gebied wat onlangs de bestemming van waterberging heeft gekregen en onderdeel is van de Ecologische Hoofdstructuur.

Iets verder op bij de HJC manege was Indoor Tolbert en in Roesd werden rondleidingen gegeven.

In Boerakker, bij de struisvogelboerderij was zoals elke editie weer van alles te doen. Eieren verven, dieren knuffelen, een rondleiding volgen door de boerderij en stallen of lekker rondcrossen op een Struisvogelfiets.

In Kommerzijl was het bij Fruitteeltbedrijf Oudenbosch weer gezellig druk. Er waren wat meer standhouders dan voorgaande edities waardoor er genoeg te doen, proeven en te beleven viel.

Ook het Blik en Trommel Museum had ter gelegenheid van deze dag de deuren geopend, voor de liefhebber een feest voor het oog.

Tot slot kon bij Tuincentrum Frank Meester inspiratie opgedaan worden voor de tuin, voor de kleintjes stond er een koe die gemolken kon worden en was er een suikerspin.

 

Bekijk hier álle foto’s

  • Eiei2016 (2)
  • Eiei2016 (4)
  • Eiei2016 (5)
  • Eiei2016 (3)
  • Eiei2016 (6)
  • Eiei2016 (7)
  • Eiei2016 (8)
  • Eiei2016 (9)
  • Eiei2016 (10)
  • Eiei2016 (11)
  • Eiei2016 (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Shanty-koor

4e Lustrumviering van “Shantykoor Allemanseindje” uit Zuidhorn

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Met optredens van dameskoor “De Klinckers” uit Zuidhorn en het accordeon ensemble “Arcade”
Lees verder →
Leekster voetbalgala foto roel lubbers, wiebe kooiker of henk mulder

Loting 38e Leekster Voetbalgala door Harry Zwiers

05 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Speeldata Leekster Voetbalgala zijn bekend
Lees verder →
Klimaatgesprekken-credit-chantal-bekker

Klimaatcoaches organiseren KlimaatGesprekken workshopreeks in gemeente Westerkwartier

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Klimaatvriendelijker kiezen: niet omdat het moet, maar omdat het kan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, grofvuilroute & Uitslag Westerkwartier Tweede Kamerverkiezing

04 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 4 november
Lees verder →
Ondertekening dorps-isolatieaanpak (3)

Dorpsinitiatieven nóg beter op gang helpen

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondertekening samenwerking dorps-isolatieaanpak Westerkwartier
Lees verder →
Klaverjasclub zuidhorn (3)

Kaarten op tafel of ballen in het grind?

03 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Elke woensdag raak!
Lees verder →