Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Achtkarspelen en Westerkwartier samen in actie voor meer groen

28 september 2021    Zuidhorn-nieuws
Met meer groen beter voorbereid op de gevolgen van het veranderende klimaat
Steenbreek-frank-meester (12)

De buurgemeenten Achtkarspelen en Westerkwartier komen samen in actie voor meer groen in de openbare ruimte en tuinen. Met meer groen zijn de gemeenten beter voorbereid op de gevolgen van het veranderende klimaat. Om het goede voorbeeld te geven, vervangen de gemeenten bestrating door planten.

Als start van deze campagne vervangen wethouders Margreet Jonker (Achtkarspelen) en Hielke Westra (Westerkwartier) samen met inwoners van Creatief en Tuinderij van Poppingahiem de bestrating van het plantsoen tegenover Poppingahiem.

Klimaatverandering
De gevolgen van de klimaatverandering stoppen niet bij de gemeentegrens. Daarom werken de buurgemeenten samen aan oplossingen en geven ze het goede voorbeeld. “Wees een goede buur en maak van jouw probleem niet het probleem van de buren”, zegt wethouder Jonker. “Dat geldt ook voor onze inwoners. Wanneer jouw tuin vol ligt met tegels, dan hebben jouw buren waarschijnlijk last van wateroverlast uit jouw tuin. Dat is niet wat wij willen.” Dit bevestigt wethouder Westra: “We moeten elkaar hier in helpen want de opgaves zijn te groot om alleen aan te pakken. Voor ons is dit nog maar het begin om ons aan te passen aan het veranderende klimaat. We zijn sinds dit jaar lid van Stichting Steenbreek en we gaan volgend jaar ook meer campagnes hierover organiseren.” De planten zijn, in het kader van een goede buur, geschonken door de gemeente Westerkwartier.

Klimaatadaptie
Steeds vaker hebben we te maken met extreme weersomstandigheden zoals lange periodes van droogte of enorme plensbuien. Met een paar aanpassingen in de omgeving, zoals tegels vervangen door groen, zorgen we dat regenwater beter wordt opgenomen. Zo hebben we minder last van hittestress en overstromingen van het riool. Met meer planten in het openbare groen en tuinen kunnen we ons aanpassen aan het veranderende klimaat.

Steenbreek
Stichting Steenbreek helpt overheden, particulieren en andere betrokken partijen met oplossingen aan voor klimaatadaptatie in en om tuinen, in de openbare ruimte, in stedelijk gebied en op bedrijfsterreinen. De missie van Stichting Steenbreek is om de trend van de verstening te stoppen.

  • Verstening tuinen
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ondertekening grijpskerk

Hoogste punt bereikt bij nieuwbouw Lauwers College Grijpskerk

28 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De oplevering van het nieuwe schoolgebouw staat gepland voor later dit jaar.
Lees verder →
Werkbezoek aan kledingbank maxima cu

Werkbezoek aan Kledingbank Maxima in Grootegast

28 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 12 februari is de winkel open voor alle inwoners van het Westerkwartier. Alle resterende winterkleding wordt die dag verkocht voor € 1 per stuk
Lees verder →
Coby poelman

Leekster Gedichtendag: Ook met Piety en Coby Poelman

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
In totaal treden donderdag 29 januari twaalf dichters op
Lees verder →
Koos bogaerts ombudsman

Koos Bogaerts nieuwe sociaal ombudsfunctionaris gemeente Westerkwartier

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Inwoners met vragen, of die vinden dat de geboden ondersteuning niet of juist wel naar tevredenheid verloopt, kunnen contact opnemen met Koos
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, woonplek statushouders en isolatieaanpak!

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 27 januari
Lees verder →
Midas stefan 1 en 2 dubbel

Ttv talero 1 ongeslagen in eerste competitieronde

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Team 1 won overtuigend met 10-0 van Idefix 2
Lees verder →