Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Achtkarspelen en Westerkwartier samen in actie voor meer groen

28 september 2021    Zuidhorn-nieuws
Met meer groen beter voorbereid op de gevolgen van het veranderende klimaat
Steenbreek-frank-meester (12)

De buurgemeenten Achtkarspelen en Westerkwartier komen samen in actie voor meer groen in de openbare ruimte en tuinen. Met meer groen zijn de gemeenten beter voorbereid op de gevolgen van het veranderende klimaat. Om het goede voorbeeld te geven, vervangen de gemeenten bestrating door planten.

Als start van deze campagne vervangen wethouders Margreet Jonker (Achtkarspelen) en Hielke Westra (Westerkwartier) samen met inwoners van Creatief en Tuinderij van Poppingahiem de bestrating van het plantsoen tegenover Poppingahiem.

Klimaatverandering
De gevolgen van de klimaatverandering stoppen niet bij de gemeentegrens. Daarom werken de buurgemeenten samen aan oplossingen en geven ze het goede voorbeeld. “Wees een goede buur en maak van jouw probleem niet het probleem van de buren”, zegt wethouder Jonker. “Dat geldt ook voor onze inwoners. Wanneer jouw tuin vol ligt met tegels, dan hebben jouw buren waarschijnlijk last van wateroverlast uit jouw tuin. Dat is niet wat wij willen.” Dit bevestigt wethouder Westra: “We moeten elkaar hier in helpen want de opgaves zijn te groot om alleen aan te pakken. Voor ons is dit nog maar het begin om ons aan te passen aan het veranderende klimaat. We zijn sinds dit jaar lid van Stichting Steenbreek en we gaan volgend jaar ook meer campagnes hierover organiseren.” De planten zijn, in het kader van een goede buur, geschonken door de gemeente Westerkwartier.

Klimaatadaptie
Steeds vaker hebben we te maken met extreme weersomstandigheden zoals lange periodes van droogte of enorme plensbuien. Met een paar aanpassingen in de omgeving, zoals tegels vervangen door groen, zorgen we dat regenwater beter wordt opgenomen. Zo hebben we minder last van hittestress en overstromingen van het riool. Met meer planten in het openbare groen en tuinen kunnen we ons aanpassen aan het veranderende klimaat.

Steenbreek
Stichting Steenbreek helpt overheden, particulieren en andere betrokken partijen met oplossingen aan voor klimaatadaptatie in en om tuinen, in de openbare ruimte, in stedelijk gebied en op bedrijfsterreinen. De missie van Stichting Steenbreek is om de trend van de verstening te stoppen.

  • Verstening tuinen
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brug noordhorn open winter

Bouw hellingbanen fietsers Noordhorn begint volgende week

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug lager: gebruik van de hellingbanen eenvoudiger
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Onvoldoende zicht op financieel kwetsbare inwoners zonder bijstandsuitkering

09 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Rekenkamer Westerkwartier: inkomensbeleid op orde, maar kwetsbare groepen nog onvoldoende bereikt
Lees verder →
Sneeuwpoppen

Sneeuw, Gladheid en strooien in onze gemeente

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ook te glad voor Milieuboer, volgende week weer
Lees verder →
Hoogspanningslijn mast

Inloopbijeenkomst Ondergrondse hoogspanningslijn tussen Vierverlaten en Brillerij

07 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Belangrijk voor het stroomnet in de regio Winsum en Grijpskerk
Lees verder →
Dorpshuis Yt humsterland

Verduurzaming van maatschappelijk vastgoed in Groningen aantrekkelijker

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dorpshuis ’t Humsterland uit Oldehove verduurzaamt met rentekorting
Lees verder →
Janneke holwarda - stella dekker fotografie aangepast

De Peter, Pieternel en Meindert show met Janneke Holwarda

06 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 23 januari november presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 20e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →