Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aanvragen steunmaatregelen bedrijven in het Westerkwartier vanaf 1 april

30 maart 2020    Zuidhorn-nieuws
ondernemers, zzp’ers en maatschappelijke organisaties

De coronacrisis raakt iedereen. Ook ondernemers, zzp’ers en maatschappelijke organisaties in de gemeente Westerkwartier. Naast de regelingen die landelijk worden getroffen, vindt het college van burgemeester en wethouders het haar verantwoordelijkheid om extra lokale maatregelen te treffen. Maatregelen die naast bedrijven en zelfstandig ondernemers ook maatschappelijke organisaties ondersteunen in deze zware tijd. Het pakket aan maatregelen is maandagochtend tijdens een ingelaste collegevergadering vastgesteld.

Invordering belastingen en betaling van facturen
Alle zzp’ers, (mkb-)bedrijven en maatschappelijke organisaties krijgen op verzoek drie maanden uitstel van betaling van belastingen
Het opleggen van marktgelden (betaling voor standplaats van een kraam) wordt verschoven tot in ieder geval na 1 september 2020
Facturen van ondernemers en maatschappelijke organisaties worden direct na goedkeuring betaald. Zo krijgen zij eerder hun geld.

Subsidies en leges evenementen en activiteiten
Subsidies van uitgestelde of geannuleerde activiteiten vordert de gemeente niet terug
Voor uitgestelde activiteiten en evenementen legt de gemeente niet opnieuw leges op
Subsidieaanvragen voor activiteiten vanaf juni worden gewoon in behandeling genomen en  ‘onder voorbehoud’ afgegeven. Zo kunnen activiteiten weer snel op gang komen zodra dat weer kan.
Budgetsubsidies en exploitatiebijdragen vordert de gemeente niet terug bij tegenvallende prestaties door de crisis

Maatschappelijke organisaties met liquiditeitsproblemen
Alle organisaties met  een maatschappelijke functie (zoals sportverenigingen, culturele en toeristische organisaties, musea, dorpshuizen) kunnen gebruik maken van landelijke en lokale regelingen om liquiditeitsproblemen op te vangen. Mochten zij ondanks deze regelingen alsnog in financiële nood komen, dan biedt de gemeente maatwerk. Bijvoorbeeld door uitstel van huur of door het treffen van een betalingsregeling.

Tijdelijke Overbruggingsregeling Zelfstandig Ondernemers (TOZO)
De TOZO is een landelijke regeling voor zelfstandig ondernemers, waaronder zzp’ers, die  financieel in de knel zitten. Deze regeling voert de gemeente uit. Als een zelfstandig ondernemer aan de voorwaarden voldoet, kan aanspraak worden gemaakt op inkomensondersteuning tot aan het sociaal minimum voor een periode van drie maanden. Daarnaast kan een lening voor bedrijfskapitaal worden aangevraagd. Het aanvragen van deze beide landelijke regelingen kan vanaf 1 april via de website van de gemeente.

Voortgang projecten
De uitvoering van gebiedsontwikkelingsprojecten, investeringsprojecten en onderhoudswerkzaamheden gaan door zolang de situatie dit toelaat
De gemeentelijke organisatie geeft prioriteit aan de voortgang van vergunningverlening en de voorbereiding van bouwprojecten. Dit om extra vertraging te voorkomen.
De optietermijnen op woonkavels worden verruimd en voor bedrijfskavels wordt maatwerk geleverd.

Informatie en aanvragen via de website
Meer informatie over de verschillende steunmaatregelen is te vinden op www.westerkwartier.nl/steunmaatregelen

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Robert liem

Robert’s Digiservice maakt herinneringen voor het leven

30 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Digitaliseren van dierbare opnames
Lees verder →
Zwembad

Zwemkasteel Nienoord bijna financieel kopje onder, gemeente springt bij

29 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verleent extra subsidie van 150.000 euro en onderzoekt of er wel een toekomst is voor het zwemkasteel
Lees verder →
Be schollema

Piloersmaborg gastheer openingsmoment Open Monumentendag 2026

28 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
wethouder Bé Schollema geeft startsein voor de verschillende activiteiten in het kader van Open Monumentendag.
Lees verder →
Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe kunnen we elkaar in ons dorp helpen als zich een noodsituatie voordoet?
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →