Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aantal banen Westerkwartier sterk gegroeid

9 april 2019    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het economisch herstel is in Noord Nederland vaak wat later, maar het is mooi om te zien dat het Westerkwartier het nu zelfs beter doet dan landelijk
Elly pastoor

In 2018 is het aantal banen in de gemeente Westerkwartier met 750 toegenomen tot 22.890. Dat blijkt uit de nieuwe cijfers van het LISA Werkgelegenheidsregister. De groei in het Westerkwartier bedraagt 3,4 % en ligt daarmee boven het landelijk gemiddelde van 2,2%. Landelijk kwamen er 190.000 banen bij, de grootste groei sinds 2008.

In alle voormalige gemeenten van het Westerkwartier nam de werkgelegenheid toe. De sterkste groei deed zich voor in Leek (+ 430 banen), gevolgd door Zuidhorn (+160), Marum (+80) en Grootegast (+80). In de Provincie Groningen kwamen er ruim 8.800 banen bij.  De zorg en de zakelijke dienstverlening kenden de grootste banengroei.  Ook in de horeca en de bouwnijverheid nam het aantal banen relatief sterk toe.    

Wethouder economische zaken Elly Pastoor is verheugd over de goede cijfers: “Het economisch herstel is in Noord Nederland vaak wat later, maar het is mooi om te zien dat het Westerkwartier het nu zelfs beter doet dan landelijk. Het verbaast mij niet, want we hebben een ondernemende bevolking en hele mooie bedrijven die het goed doen. Wij blijven ons inzetten om deze lijn vast te houden en zo veel mogelijk mensen kansen te bieden om te werken in de eigen regio”.   

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →
Veilig zichtbaar logootje

Zichtbaar Veilig: inventarisatie van (on)veilige plekken in Westerkwartier

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA) starten in de gemeente Westerkwartier het initiatief Zichtbaar Veilig.
Lees verder →
Fieke gosselaar

Fieke Gosselaar te gast bij de Peter, Pieternel en Meindert show

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 20 maart presenteert In ‘t Holt 1654 alweer de 21e aflevering van de Peter, Pieternel en Meindert show. De speciale gast van de avond is schrijver Fieke Gosselaar.
Lees verder →
Brugwerkzaamheden2026

Brug Zuidhorn weer open: WelkominZuidhorn!

28 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Brug Zuidhorn is sinds vrijdag 27 februari 2026 weer in bediening genomen
Lees verder →