Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aangepaste fiets voor Zonnehuisgroep Noord van Raisin Hope Foundation

9 oktober 2014    Zuidhorn-nieuws
RHF Nederland zet zich in om mensen met hersenletsel te steunen
Raisin hope foundation

Diederik Wierenga overhandigt vrijdag 10 oktober a.s. een driewielerfiets aan de revalidatieafdeling van Zonnehuisgroep Noord in Zuidhorn. Hij doet dit namens de Raisin Hope Foundation Nederland, die deze aangepaste fiets ter beschikking stelt.

De 40-jarige inwoner van Norg, die inmiddels officieel ambassadeur is van de Raisin Hope Foundation Nederland (RHF), fietste afgelopen juni duizend kilometer voor de stichting op zijn eigen driewielerzitfiets. Hij reed hiermee een aardig bedrag bij elkaar voor het aangepaste fietsenproject van de jonge stichting. ,,Diederik weet wat het is om te leven met hersenletsel. Fietsen helpt hem hier enorm bij en dat wil hij andere mensen met hersenletsel ook laten ervaren’’, vertelt RHF-voorzitter Raymond Kool. ,,Zijn inzet is bewonderenswaardig en zijn duizend kilometeractie is daar een prachtig voorbeeld van. De opbrengst was niet voldoende voor een gloednieuwe aangepaste fiets, maar via rijwielhandel ’t Mannetje uit Haarlem hebben we deze in prima staat verkerende tweedehands Berkelbike kunnen bemachtigen. Diederik mocht de bestemming uitkiezen en hij koos voor Zonnehuisgroep Noord in Zuidhorn.’’

De RHF Nederland zet zich in om mensen met hersenletsel te steunen. Zij doet dat door activiteiten te organiseren in de fiets- en wielerwereld. Jaarlijks lopen zo’n 160.000 mensen in Nederland een vorm van hersenletsel op. Veelal met blijvende gevolgen als hoofdpijn, snelle vermoeidheid, concentratiezwakte, geheugenproblemen, stemmingswisselingen, gedragsverandering en coördinatiestoornissen. Hersenletsel is vaak onzichtbaar voor de buitenwereld, waardoor deze doelgroep vaak onbegrepen wordt.

De RHF Nederland wil de problemen van mensen met hersenletsel duidelijker maken en meer begrip kweken in de maatschappij. Daarnaast wil zij haar doelgroep stimuleren vooral sportief te bewegen, omdat dit aantoonbaar een zeer positief effect heeft bij de revalidatie en het vitaal blijven. Fietsen is daarvoor perfect geschikt. Helaas is het rijden op een gewone fiets niet voor ieder slachtoffer van hersenletsel weggelegd. Aangepaste fietsen zijn de oplossing en daarom bouwt de Raisin Hope Foundation momenteel hard aan een netwerk van dergelijke fietsen bij revalidatie- en dagbestedingscentra en fietsclubs, waar zoveel mogelijk mensen met hersenletsel gratis gebruik kunnen maken van de aangepaste rijwielen. Zo kunnen zij gezond bewegen, hun vrijheid terug winnen en weer midden in het leven staan. De Berkelbike-driewieler van Zonnehuisgroep Noord gaat deel uitmaken van het RHF-netwerk. De fiets wordt ingezet voor alle cliënten en activiteiten van het revalidatiecentrum, maar ook andere mensen met hersenletsel kunnen contact opnemen met de Zonnehuisgroep om op afspraak de fiets gratis te lenen.

» Meer over de Foundation

  • Zonnehuislogo
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Acro

Merel, Anne Bente en Indy presteren goed tijdens WK Acrogym in Pesaro

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bijzonder groot en sterk deelnemersveld met 44 teams
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over een Mobiliteitsverkenning, Raadsvergadering & isolatie en ventilatiesubsidies

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 22 september
Lees verder →
Politieauto

Botsing in Grijpskerk en inbeslagname busje bij Aduard

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Scooter en auto botsen in Grijpskerk en Politie neemt busje in beslag bij Aduard
Lees verder →
Alexas fotos-college-student-docent

Docent wiskunde gezocht: Zuidhorn voelt het lerarentekort

22 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Middelbare scholen in de omgeving van Zuidhorn zoeken al langere tijd naar docenten wiskunde.
Lees verder →
Lego

Dubbel jubileum voor LEGO beurs in het LEGiO-museum

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws
10-jarig jubileum én vijfde editie bouwsteenbeurs
Lees verder →
Zunobri 2026

Moeizame maar terechte overwinning Zunobri 1

21 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
5-12 overwinning op Sparta 5
Lees verder →