Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aandachtig luisteren naar carillon Zuidhorn

27 maart 2014    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groepen 7 en 8 CBS De Windroos in de ochtend naar gemeentehuis Zuidhorn
Windroos bezoekt carillon (7)

CBS De Windroos heeft een muziekproject waar deze week veel aandacht aan wordt besteedt. Een leerkracht leek het een goed idee om de jeugd mee naar het gemeentehuis te nemen om “onderricht” te krijgen over ons eigen carillon. De aangewezen persoon daarvoor is uiteraard wethouder Oomkes die in het gemeentehuis aan de leerlingen een toelichting op het carillon gaf. Ook hield hij een verhaal over muziek in het algemeen.

Opvallend was dat er veel van de aanwezige kinderen een muziekinstrument bespelen, “Dat is wel eens anders geweest", zei Oomkes.

Na een uiteenzetting over de werking van het carillon mochten de kinderen in groepjes kijken naar de aandrijving van het carillon,  of luisteren naar de klanken ervan.

Tijdens de ingebruikstelling van het carillon in december afgelopen jaar werd geproost met Oomkes' lijfdrank Fladderak. De groepen 7 en 8 kregen na afloop ranja en snoep.

Het carillon speelt om 12 uur een liedje terwijl er vier op de band staan ( vergelijkbaar met het muziekboek van een draaiorgel ) Oomkes heeft op eigen initiatief er voor gezorgd dat nu alle vier liedjes te horen zijn. Uitbreiding naar een “muziekvoorstelling” om 18.00 staat op stapel. Ook wordt er uitgekeken naar een moderner repertoire.

Het carillon is in 1964 gebouwd in Heiligerlee door A H van Bergen en door de gemeente gered bij de sloop van het Zonnehuis. Na restauratie heeft het carillon in december 2013 een plek gekregen aan het gemeentehuis. » Meer daarover

 

» Alle foto's

  • Windroos bezoekt carillon (1)
  • Windroos bezoekt carillon (4)
  • Windroos bezoekt carillon (5)
  • Windroos bezoekt carillon (8)
  • Windroos bezoekt carillon (9)
  • Windroos bezoekt carillon (11)
  • Windroos bezoekt carillon (16) Als dank voor de uitleg
  • Windroos bezoekt carillon (17)
  • Windroos bezoekt carillon (18)
  • Windroos bezoekt carillon (22) groep 7
  • Windroos bezoekt carillon (27) groep 8
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Paard

Subsidie voor initiatieven in Groninger landschap

13 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Het geld is bedoeld voor projecten die het landschap nóg mooier, groener en toegankelijker maken. Van de aanleg van kano-, wandel- en ruiterroutes tot de aanplant van bomen en het herstel van historische waterlopen.
Lees verder →
Expeditie excursie

Fotografie-expeditie Gronings Licht voor het hele gezin

11 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorjaarsvakantie met kunstenaar Kitty Boon
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →