Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

A DAY: Tijdelijke Albert Heijn 21 oktober open

1 september 2009    Zuidhorn-nieuws
Woensdag 21 oktober aanstaande om 08.00 opent Albert Heijn Bijlsma Zuidhorn zijn deuren op de tijdelijke supermarktlocatie aan de "oude" Friesestraatweg, naast Aldi.
Ahbanner 200

De heer Pieter Bijlsma heeft een akkoord bereikt met de eigenaar van het oude pand over deze tijdelijke verhuizing.

Het oude pand is verkocht aan de gemeente, zodat er nieuwbouw gerealiseerd kan worden. Op dit moment loopt de aanbestedingsprocedure voor de nieuwbouw van de winkels en appartementen. De verwachting is dat rond de jaarwisseling de bouw kan starten. De geplande datum voor oplevering is voorjaar 2011.

De verkeersdruk op de Friesestraatweg wordt wel groter als er twee supermarkten gevestigd zijn op de tijdelijke locatie. Volgens wethouder Oomkes zijn de verkeersmaatregelen wat betreft de veiligheid voldoende: "De verkeersdrempels zijn zo "gemeen" dat de boodschappen door de auto vliegen als men er te hard overheen rijdt".

De stroom ouders en kinderen die de Friesestraatweg kruist op weg naar de schoolwoningen kan dus nog mooie capriolen te zien krijgen.

Het plan voorziet in, zoals bekend, een parkeergarage, ruimte voor twee grote trekkers en plaats voor kleinere winkelunits.
Ivan Ezerman (als kind wilde hij boer worden) van architecten bureau IM uit Deventer moet nu echt aan de slag want het liefst moet in november de eerste schop in de grond.

Dit is overigens wel afhankelijk van het verloop van de aanbestedings- procedure.
Er hebben reeds 18 bouwbedrijven gereageerd op de bouwplannen. Deze worden eerst getoetst of zij wel de capaciteiten hebben om “het deftige” plan uit te voeren. Vijf daarvan zullen in de volgende stap een offerte maken waaruit dan een keus gemaakt gaat worden.

De eerste, positieve, indruk is een op de huidige bebouwing aansluitend plan waarin met helder rode baksteen, stucwerk en een “schimmelsteen” wordt gewerkt.
De parkeergarage krijgt 176 plekken waarvan een deel voor de bewoners van de bovenliggende appartementen zal zijn. Het parkeren blijft overigens gratis. Dwz de eerste 1 of 2 uur, dus de oldtimer daar stallen is er niet bij.
Vanuit deze garage komt men via een “Tapis Roulant” op het plein met naast de Albert Heijn en HEMA een aantal andere “kleinere” bedrijven.

De appartementen op de tweede laag krijgen een gezamelijke tuin op het dak van de onderliggende supermarkt. Tot deze tuin hebben ook bijvoorbeeld een personeelsruimte en kantoren toegang.
Volgens de architect zal dit zorgen voor een eigen woon,- en leefsfeer

Plek voor de kermis is er overigens niet meer op het toekomstige plein. Deze zal op het Holtplein gehouden gaan worden.

  • Overtuinen 480
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →