Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

6 teams van Zwemclub ZENO zwemmen een uur lang estafette

9 maart 2020    Zuidhorn-nieuws - Sport
éénuursestafette jaarlijks terugkerend evenement
Zeno dames

Afgelopen zaterdag 7 maart was het zover: de éénuursestafette. Dit is een jaarlijks terugkerend evenement. Een uur lang wordt er estafette gezwommen. De estafetteploegen bestaan uit 6 tot 10 zwemmers die elk 50 meter zwemmen. Het doel is om in een uur zoveel mogelijk meters te maken.

Dit jaar hebben er 6 teams van zwemclub ZENO uit Oldekerk meegedaan. 43 zwemmers van ZENO sprongen zaterdag om de beurt in het zwembad in Hoogezand. Om 9 uur ’s ochtends doken de jongste zwemmers in het water en tegen 20.15 uur werd de dag afgesloten met masters van ZENO. Het was weer een groot succes.

Zeno- 1 bestond uit een mixestafetteploeg onder de 11 jaar. Dit zijn de jonge wedstrijdzwemmers van de zwemclub, sommigen zwemmen nog maar net wedstrijden. Ze hebben bijna 3 kilometer gezwommen samen! Ontzettend knap.
Daarna volgde het tweede team van ZENO. Ook dit was een gemengd team, dit keer onder de 13 jaar. Even leek het erop dat zij niet mochten zwemmen, omdat er teveel afmeldingen waren door ziekte. Maar daar was Lianne van der Meulen, zij zwom ook al in het team onder de 11 jaar. Lianne heeft het hele uur meegezwommen. Dit resulteerde in het mooie resultaat, ze zwommen als team 3,1 kilometer.

Daarna kwam de derde ploeg voor ZENO, dit was een mix groep onder de 15 jaar. Er werd hard gezwommen. De bel voor de laatste minuut ging in en Job van Kessel mocht nog één keer keihard sprinten. Dat lukte! Die laatste 50 meter was zijn snelste keer.

Vervolgens was het de beurt aan het herenteam van ZENO. Zij hebben de afgelopen tijd samen hard getraind en hadden een doel: het clubrecord verbeteren. De zwemmers moesten 15 keer zwemmen, met als resultaat dat het clubrecord eraan is gegaan. Ze hebben 5898 meter gezwommen. Rowin Zijlstra heeft het laagste gemiddelde van de ZENO-zwemmers gehaald: 28,36 seconden, super goed!

ZENO stuurde ook nog een damesteam naar Hoogezand. Deze ploeg had versterking van een aantal jonge wedstrijdzwemmers. Samen hebben zij 4,8 kilometer gezwommen. Ook is er een beker gewonnen. Het dames team is tweede geworden, waardoor zij een prachtige beker in ontvangst mochten nemen.
Als laatste mochten de masters aan de bak. 7 zwemmers hebben hieraan meegedaan om een zo goed mogelijk resultaat neer te zetten. Ze hebben maar liefst 3,7 kilometer gezwommen. Een mooie afsluiting van een sportieve dag! Nu gaat iedereen weer een jaar hard trainen om volgend jaar weer records te gaan verbreken.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwaaien infocus

Expositie “Uitzwaaien” van InFocus bij Rudie Wiersma Fotografie

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 11 april 2026 tot en met 5 juni 2025
Lees verder →
Theatervoorstelling over dementie

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast groot succes

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
voorstelling gaf een inkijkje in de belevingswereld van mensen met dementie en laat je dat ook echt voelen
Lees verder →
Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →
Grasland houtsingel

Het Groninger Landschap koopt natuur aan in het Hunzedal en Zuidelijk Westerkwartier

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
De aankoop in het Zuidelijk Westerkwartier is nabij het Iwema Steenhuis in Niebert
Lees verder →
Baggeren

Provincie stopt baggerproject Reitdiep: geen slibstort meer in Lauwersmeer

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
regulier onderhoud van het Reitdiep wordt voorlopig niet afgerond
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar gezien? Meld het!

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
invasieve wespensoort die schadelijk is voor de biodiversiteit
Lees verder →