Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

€ 5000 voor bijen in Zuidhorn

19 november 2014    Zuidhorn-nieuws
Bezig Bijenbeleid Groen Links unaniem aangenomen door gemeenteraad
Bijen

Factievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek van GroenLinks is blij. Zijn Bezig Bijenbeleid werd afgelopen raadsvergadering unaniem aangenomen door de gemeenteraad van Zuidhorn.

Maatregelen om de bijen te beschermen zijn hard nodig meent Van der Hoek: 'Het gaat niet goed met de bijen en dat terwijl ze belangrijk zijn voor de bestuiving en dat is weer essentieel voor de voedselproductie'.

Eind oktober organiseerde Groen Links een bijenavond. De avond werd gehouden om reacties te verzamelen op het initiatiefvoorstel “Bezig Bijenbeleid”.

Van der Hoek : ‘ De bij is een “strategisch” dier in het milieubeleid, omdat dit dier zorgt voor de bestuiving van planten, bomen en gewassen. Met het voorstel willen we dat de bijensterfte afneemt en het aantal bijen toeneemt. Het doel is: een duurzame bijenpopulatie zodat bestuiving, onder meer voor de voedselvoorziening, in de toekomst blijft.’

Jan van Woudenberg van het fruitteeltbedrijf Oudebosch uit Kommerzijl werkt al vele decennia met imkers voor de bestuiving van zijn fruit. Voor zijn bedrijf zijn bijen van levensbelang. Imkers Ronald Bruining en Renzo Jager uit Grijpskerk en Niekerk (Wk.) hebben de Stichting Bijen is leven, waarmee ze de bijenstand willen steunen. » meer daarover

Werkgroep
De gemeente heeft nu 5000 euro beschikbaar voor initiatieven om de bijen te beschermen. Er wordt onder meer een werkgroep gevormd met daarin imkers en landbouwers. Van het geld wordt ook voorlichting gegeven aan boeren in de hoop dat ze meer aandacht aan de bijen besteden.

  • Bijenisleven
  • Bij
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Inloopbijeenkomst rotondes Leek & Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs

18 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 juni
Lees verder →
Draverij aduard 2024 (7)

82 paarden in tien draverijen op koersdag in Aduard

17 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gratis toegang en mooie prijzen
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →