Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

311208 Stek voor archief Visvliet gevonden

31 december 2008    Zuidhorn-nieuws
visvliet - De stichting Oudheidkamer Visvliet heeft een geschikt pand -Heirweg 38- gevonden voor het Visvliet Archief. De in augustus opgerichte stichting probeert fondsen bij elkaar te krijgen om het pand te

visvliet -
De stichting Oudheidkamer Visvliet heeft een geschikt pand -Heirweg 38- gevonden voor het Visvliet Archief. De in augustus opgerichte stichting probeert fondsen bij elkaar te krijgen om het pand te kunnen kopen. Omdat de eerste vraag van sponsoren en fondsen van buiten Visvliet, maar ook van overheden als de provincie en de gemeente, is wat Visvliet zelf denkt te doen als je daar aanklopt om geld, gaan de leden eerst in het dorp de boer op.
Het is de bedoeling dat ze In maart twee zaterdagen huis aan huis het dorp rond gaan. De eerste ronde wordt een brief bezorgd, waarin een oproep wordt gedaan om een donatie te doen. De tweede ronde is bedoeld om de donaties op te halen. Het idee is om deze actie in zo'n vorm te gieten dat je als betrokken Visvlieter zogenaamd stenen, elk ter waarde van 25 euro, en dakpannen van per stuk 10 euro, kunt kopen voor dit doel. Als het pand dan uiteindelijk kan worden aangeschaft kunnen de dorpsbewoners tegen elkaar zeggen dat ze het met zijn allen voor elkaar hebben gebokst.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brandstof-westerkwartier-web-marijn-boere

Brandstof in Westerkwartier: een avond vol verhalen en muziek

17 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In een volgepakt Dorpshuis De Rotonde in Niekerk was donderdagavond de eerste inwonersavond van Gronings Vuur in de gemeente Westerkwartier.
Lees verder →
Autumn flowers

Ook honden lusten brood van Ierse en Schotse volksmuziek

17 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Energiek optreden van Band Autumn Flowers
Lees verder →
Sleutels klaverstuk en molenstuk

Bewoners krijgen sleutel van één van de 13 nieuwe woningen in de Oostergast in Zuidhorn

17 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle woningen zijn zeer energiezuinige Nul-Op-de-Meter woningen
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en aanslag gemeentelijke heffingen

17 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 17 februari
Lees verder →
Afval scheiden

8 tips om geld te besparen met de milieuboer in Zuidhorn

17 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De milieuboer neemt zonder extra kosten veel afval mee. Hierdoor hoeft uw groene en grijze container minder vaak geleegd te worden.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Herstel brug Zuidhorn begint volgende week, route tijdelijk volledig gestremd

16 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Rijkswaterstaat gebruikt de voorjaarsvakantie om de brug te herstellen
Lees verder →