Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

311008 Hema Zuidhorn in pand van Aldi

31 oktober 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn/delfzijl - Toch nog sneller dan verwacht komt er een HEMA in Zuidhorn. Maart volgend jaar opent ondernemer Gerjo Doornbos aan de Dorpsvenne een dergelijk warenhuis. Hij liet hiervoor het oog vallen

zuidhorn/delfzijl -
Toch nog sneller dan verwacht komt er een HEMA in Zuidhorn. Maart volgend jaar opent ondernemer Gerjo Doornbos aan de Dorpsvenne een dergelijk warenhuis. Hij liet hiervoor het oog vallen op het bestaande winkelpand van de Aldi.
Doornbos runt al HEMA-filialen in Leek, Delfzijl, het Duitse Leer en Oldenburg en sinds vorige week ook in Bedum. Hij legt uit dat de nieuwe vestiging in Zuidhorn een compleet assortiment krijgt inclusief gebak, een koffierestaurant en warme worst.
De komende jaren gaat het dorpscentrum van Zuidhorn flink op de schop met alle gevolgen voor parkeren en dergelijke van dien. Maar dat kan de HEMA-baas niet deren. Doornbos: "Mensen komen bij ons om te winkelen. Als er directe parkeergelegenheid voorhanden is, is dat mooi. Maar het kan ook zonder." Hij schat begin volgend jaar zo'n twintig personeelsleden (parttimers incluis) nodig te hebben om het nieuwe filiaal te runnen.
Doornbos huurt het pand naar eigen zeggen van Aldi. Het bestaande supermarktpand aan de Dorpsvenne komt vrij doordat het discountbedrijf vertrekt naar de geplande noodbehuizing naast het gemeentehuis. Op de huidige locatie komt Aldi ruimte tekort. Op den duur hoopt de supermarktketen nieuwbouw te betrekken aan de Dorpsvenne.
De bouw van het winkelcomplex aan de Dorpsvenne had dit jaar al zullen beginnen. Ook Super de Boer zou zich hierin komen. Dit concern zag te elfder ure af van het plaatsen van een handtekening onder het huurcontract. Daardoor liepen de plannen voor de Dorpsvenne vertraging op. Derhalve werd besloten bij voorrang een ander deel van het dorpscentrum - de Overtuinen - eerst aan te pakken. Dat gaat volgend jaar gebeuren.
bron DVhN



Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →