Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

31-03-08 Beloning voor scheiden groenafval

31 maart 2008    Zuidhorn-nieuws
Beloning voor scheiden groenafval tijdens landelijke compostdag Wethouder Wiersma overhandigt eerste zak gratis compost Net als vorig jaar zal ook dit jaar wethouder Wiersma van de gemeente Zuidhorn de eerste zak gratis

Beloning voor scheiden groenafval tijdens landelijke compostdag

Wethouder Wiersma overhandigt eerste zak gratis compost
Net als vorig jaar zal ook dit jaar wethouder Wiersma van de gemeente Zuidhorn de eerste zak gratis compost overhandigen als beloning voor het scheiden van groenafval. Hij doet dat dit jaar op zaterdag 12 april. Op deze landelijke compostdag doet dus ook de gemeente Zuidhorn weer een duit in het groene zakje. De inwoners van de gemeente Zuidhorn kunnen gratis compost ophalen bij Vagroen, als dank voor de inspanningen om groenafval, zoals snoeihout, takken en gras gescheiden aan te leveren.

Eenmalige actie en op is op!
Het gescheiden ingezamelde afval wordt door Vagroen op de locatie Gaarkeuken verwerkt tot compost. Inwoners kunnen tijdens de landelijke compostdag het ingezamelde afval terugkrijgen in de vorm van compost. Het is belangrijk dat bewoners op tijd komen. Het gaat om een eenmalige actie en op is op!

Wanneer, waar en hoe
De openingstijden voor de locatie Vagroen Gaarkeuken (Van Starkenborghkanaal zuidzijde) zijn: van 10.00 uur ‘s morgens tot 14.00 uur ‘s middags.
Inwoners van de gemeente Zuidhorn kunnen maximaal 3 zakken gratis compost (inhoud 40 liter per zak) ophalen. De inwoners kunnen ook gratis compost met de auto en een aanhanger ophalen.
Let op: dit geldt alleen voor particulieren en dus niet voor bedrijven. Auto’s voorzien van bedrijfslogo’s en of andere reclame worden gezien als bedrijf!

Goed voor de tuin
Compost is een natuurlijke bodemverbeteraar. Het stimuleert de groei van gewassen op een milieuvriendelijke wijze. Het reguleert de waterhuishouding en zorgt voor een natuurlijke balans in de bodem. Compost is, gemengd met tuinaarde, geschikt voor alle tuinplanten.
Hoe u compost het beste kunt gebruiken staat op het gebruiksvoorschrift dat u krijgt bij de gratis compost.

Composteren beter voor het milieu én de portemonnee
Composteren is goed voor het milieu; organisch afval wordt nuttig hergebruikt. Bovendien draagt compost bij aan het vastleggen van CO2 in de bodem. Het helpt dus in de strijd tegen de opwarming van de aarde. Composteren bespaart ook geld omdat het een goedkope manier van afvalverwerking is. Kortom: genoeg reden om het organisch afval goed gescheiden te blijven aanleveren!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groente fruit

Gezond en betaalbaar eten? Appeltje Eitje!

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezond eten hoeft niet ingewikkeld of duur te zijn!
Lees verder →
Jubileumkoor

Jubileumkoor Zuidhorn naar Groots Noordelijk Zangfestijn

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Vijftig koren met in totaal zo’n 1500 zangers uit de drie noordelijke provincies
Lees verder →
Ruben talen en dathan dijksma

Talero-teams strijdend ten onder

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Na een aantal zeer succesvolle competitierondes moesten alle teams die competitie speelden hun meerdere erkennen in de tegenstanders.
Lees verder →
Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →