Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

31-01-08 Groningen koopt boeren in natuur royaler

31 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
groningen - Boeren die hun bedrijf verplaatsen, krijgen van de provincie Groningen maximaal 400.000 euro subsidie. Voorwaarde is wel dat de agrarische onderneming zich bevindt in de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) en dat

groningen -
Boeren die hun bedrijf verplaatsen, krijgen van de provincie Groningen maximaal 400.000 euro subsidie. Voorwaarde is wel dat de agrarische onderneming zich bevindt in de Ecologische Hoofdstructuur (EHS) en dat het bedrijf wordt verkocht aan de provincie.

Voor nogal wat boeren kan de regeling letterlijk een uitkomst zijn. In EHS-gebieden krijgt de natuur alle kans om zich te ontwikkelen.
Voor de boeren is het vervelende dat zij in deze gebieden, die in Nederland aan elkaar geregen zijn, niet of nauwelijks kunnen uitbreiden.

Dat leidt tot irritaties, frustraties en ook wel eens tot gerechtelijke procedures. De financiële bijdrage geeft ze de kans om hun bedrijf ergens anders voort te zetten.

De provincie stelt dat de helft van de gronden in het EHS-gebied moet liggen. De regeling is met ingang van 1 februari van kracht. Met de subsidie probeert de provincie agrariërs tegemoet te komen die niet langer te maken willen hebben met de voor hun strenge regels in de EHS. De 'vertrekpremie' bestond al, maar bedroeg niet meer dan 1 ton.

De provincie verwacht dat meer boeren in Westerkwartier, Westerwolde en Westerbroek van de regeling gebruik zullen maken. "Zie het als een steun in de rug. Het mes snijdt aan twee kanten, omdat er meer natuur kan worden gerealiseerd. En dat is toch wat we willen", aldus een woordvoerder van de provincie.

De regeling geldt ook voor boeren in gebieden waar landinrichting of planmatige kavelruil plaats heeft of waar de provincie een aankoopstrategie voert.
Dat laatste was bijvoorbeeld het geval in gebieden die geschikt worden gemaakt voor toekomstige noodwaterberging. Ook als een agrariër een melkveehouderij in de Veenkoloniën wil beginnen, kan hij in aanmerking komen voor de subsidie.

Hilbrand Sinnema, voorzitter van LTO Noord, afdeling Groningen, wil nog niet reageren op de regeling van de provincie.
"Ik zou niet weten wat de effecten zijn. Ik hoor dit voor het eerst en ben eerlijk gezegd wat verrast. Ik moet me nog in de zaak verdiepen."
Belangstellenden kunnen terecht bij de Dienst Landelijk Gebied van de provincie Groningen.

bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Poster new life choir

Podium Hazelaar verwelkomt New Life Choir in Marum

24 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Podium Hazelaar is trots om op zondag 21 juni het bijzondere New Life Choir te mogen ontvangen in de Bibliotheek van Marum. Onder leiding van dirigent en trompettist Rani Elias brengt het koor een inspirerend programma waarin Arabische en Nederlandse zang samenkomen.
Lees verder →
Avondvierdaagse 2025 dag 1 (1)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2026: samen in beweging!!!

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 8 tot en met 11 juni 2026
Lees verder →
Winnaar cultuurprijs 2025 cmv juliana aduard-001

Inwoners kunnen kandidaten voordragen voor de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie verdient volgens u de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026?
Lees verder →
Slagbijnoordhorntk (7)

Permanente expositie Tamboer in de mist in molen Fortuna Noordhorn

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
rondom het thema De slag bij Noordhorn
Lees verder →
Golf-golfen

Golfen als nieuwe hobby: Een sportief dagje uit

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zoek je een nieuwe hobby die je lekker buiten in beweging brengt?
Lees verder →
Tablet

Tablets huren voor bedrijven

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Ieder bedrijf is op zoek naar manieren om te innoveren.
Lees verder →