Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

301208 Groenlinks wil ‘ecotop’ Zuidhorn

30 december 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - Het is een crisis van mondiale proporties, die een antwoord op wereldformaat vergt. Toch denkt de gemeenteraadsfractie van Groenlinks in Zuidhorn dat de gemeente ook wat kan doen om de

zuidhorn -
Het is een crisis van mondiale proporties, die een antwoord op wereldformaat vergt. Toch denkt de gemeenteraadsfractie van Groenlinks in Zuidhorn dat de gemeente ook wat kan doen om de gevolgen van de economische crisis zo veel mogelijk te beperken. Zij wil daarom een economische 'top' in de gemeente. "We moeten het niet groter maken dan het is, zoveel kunnen we als gemeente niet", zegt fractievoorzitter Klaas-Wybo van der Hoek. "Maar we kunnen wel iets. Zo hebben we een potje voor economische beleid en kunnen we sturen door de wet werk en inkomen. De gemeente kan ook een rol spelen als projectontwikkelaar."

Van der Hoek pleit voor een bijeenkomst op korte termijn met werkgevers en werknemers en het gemeentebestuur. "Mensen moeten gewezen worden op de mogelijkheden die er zijn, zoals voor bijstand. Via het gemeentebestuur zijn er wellicht snellere lijntjes naar Den Haag, om bijvoorbeeld werktijdverkorting aan te vragen. Wij moeten samen nadenken over hoe we reageren op de crisis op lokaal niveau. Eind januari, begin februari krijgen sectoren als de transport, bank- en verzekeringswezen en kleine zelfstandigen het extra moeilijk. Dat blijkt uit de berekeningen. Het zou goed zijn als wij die tijd voor zijn."
Veel reacties heeft Van der Hoek nog niet op zijn oproep. "Die moeten snel komen. Niets doen is het allerslechtste antwoord op deze crisis, die geen natuurverschijnsel is dat vanzelf over gaat."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →