Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

30-06-08 Zuidhorn hikt aan tegen geld rondweg

30 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn/Aduard - B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het

Zuidhorn/Aduard -
B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het college hikt wel aan tegen het bijbehorende prijskaartje voor de gemeente.
De provincie wil over de toekomstige rondweg om Aduard het doorgaande verkeer leiden dat nu dwars door het dorp rijdt met alle overlast van dien. Daarmee krijgt de nieuwe rondweg straks de status van een provinciale weg.

Dat weerhoudt gedeputeerde staten er evenwel niet van om een flinke bijdrage te vragen van de gemeente.

De totale investering die nodig is, bedraagt 5,2 miljoen euro. Om de rondweg door te laten gaan, moet minstens de helft van dit bedrag door de gemeente op tafel worden gelegd.
De rest wordt bekostigd uit zogenoemde brede doeluitkeringen van het rijk.

In een brief aan de gemeenteraad, die zich hierover vanavond al buigt, noemen B en W dit 'een zeer forse bijdrage, waarmee wij niet op voorhand instemmen'.
Het college laat weten hierover in gesprek te willen met het provinciebestuur. "Wij willen meer duidelijkheid over bijvoorbeeld motieven en opbouw van de extra investeringskosten." Na een antwoord van GS beloven B en W in een later stadium met een concreet voorstel te komen richting gemeenteraad.

Hoewel B en W het door GS gekozen voorkeursalternatief 'acceptabel' noemen, plaatst het college een paar kanttekeningen. B en W willen met name aandacht voor de ligging van de nieuwe brug over het Van Starkenborghkanaal in Aduard.

De nieuwe brug schuift in het plan van de provincie 350 meter op naar het oosten. Ook wil de gemeente nog met de provincie in gesprek over de plek waar de aansluiting moet worden gerealiseerd op de Friesestraatweg (N355) tussen Aduard en Nieuwklap. "Aduard moet goed bereikbaar blijven vanaf de N355", schrijven B en W aan de raad.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grafcultuur

Westerkwartier op zoek naar rechthebbenden en nabestaanden van graven

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Van veel graven zijn de contactgegevens niet meer bekend of actueel.
Lees verder →
Geertje anneke

Sterk Westerkwartier beëindigt samenwerking met raadslid Geertje Dijkstra-Jacobi

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Onvoldoende basis om als één fractie verder te gaan
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke neemt in theaters afscheid van zijn fans

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Drie weken geleden reed Bauke Mollema zijn laatste koers. Na negentien seizoenen als professioneel wielrenner zette de Zuidhorner er in de Ronde van Lombardije een emotionele punt achter.
Lees verder →
Jeffrey blok gitaar

Succesvolle editie Schaduwband Halloween van Het KunstKwartier!

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
De Schaduwband trad weer op in de bovenzaal van In ’t Holt!
Lees verder →
Wethouder be schollema verricht officiele openingshandeling lauwers college grijpskerk-1

Lauwers College officieel geopend: eigentijds schoolgebouw dat leerlingen en medewerkers verbindt

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Gebouw dat aansluit bij het onderwijs van vandaag
Lees verder →
Talero 1 wint kees zuidland ongeslagen

Ttv Talero 1 verstevigt koppositie in 2e klasse

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero heeft een grote slag geslagen door concurrent Tjuchem 3 in het hol van de leeuw met 3-7 te verslaan
Lees verder →