Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

30-06-08 Zuidhorn hikt aan tegen geld rondweg

30 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn/Aduard - B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het

Zuidhorn/Aduard -
B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het college hikt wel aan tegen het bijbehorende prijskaartje voor de gemeente.
De provincie wil over de toekomstige rondweg om Aduard het doorgaande verkeer leiden dat nu dwars door het dorp rijdt met alle overlast van dien. Daarmee krijgt de nieuwe rondweg straks de status van een provinciale weg.

Dat weerhoudt gedeputeerde staten er evenwel niet van om een flinke bijdrage te vragen van de gemeente.

De totale investering die nodig is, bedraagt 5,2 miljoen euro. Om de rondweg door te laten gaan, moet minstens de helft van dit bedrag door de gemeente op tafel worden gelegd.
De rest wordt bekostigd uit zogenoemde brede doeluitkeringen van het rijk.

In een brief aan de gemeenteraad, die zich hierover vanavond al buigt, noemen B en W dit 'een zeer forse bijdrage, waarmee wij niet op voorhand instemmen'.
Het college laat weten hierover in gesprek te willen met het provinciebestuur. "Wij willen meer duidelijkheid over bijvoorbeeld motieven en opbouw van de extra investeringskosten." Na een antwoord van GS beloven B en W in een later stadium met een concreet voorstel te komen richting gemeenteraad.

Hoewel B en W het door GS gekozen voorkeursalternatief 'acceptabel' noemen, plaatst het college een paar kanttekeningen. B en W willen met name aandacht voor de ligging van de nieuwe brug over het Van Starkenborghkanaal in Aduard.

De nieuwe brug schuift in het plan van de provincie 350 meter op naar het oosten. Ook wil de gemeente nog met de provincie in gesprek over de plek waar de aansluiting moet worden gerealiseerd op de Friesestraatweg (N355) tussen Aduard en Nieuwklap. "Aduard moet goed bereikbaar blijven vanaf de N355", schrijven B en W aan de raad.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ondertekening grijpskerk

Hoogste punt bereikt bij nieuwbouw Lauwers College Grijpskerk

28 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De oplevering van het nieuwe schoolgebouw staat gepland voor later dit jaar.
Lees verder →
Werkbezoek aan kledingbank maxima cu

Werkbezoek aan Kledingbank Maxima in Grootegast

28 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 12 februari is de winkel open voor alle inwoners van het Westerkwartier. Alle resterende winterkleding wordt die dag verkocht voor € 1 per stuk
Lees verder →
Coby poelman

Leekster Gedichtendag: Ook met Piety en Coby Poelman

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
In totaal treden donderdag 29 januari twaalf dichters op
Lees verder →
Koos bogaerts ombudsman

Koos Bogaerts nieuwe sociaal ombudsfunctionaris gemeente Westerkwartier

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Inwoners met vragen, of die vinden dat de geboden ondersteuning niet of juist wel naar tevredenheid verloopt, kunnen contact opnemen met Koos
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, woonplek statushouders en isolatieaanpak!

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 27 januari
Lees verder →
Midas stefan 1 en 2 dubbel

Ttv talero 1 ongeslagen in eerste competitieronde

27 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Team 1 won overtuigend met 10-0 van Idefix 2
Lees verder →