Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

30-06-08 Zuidhorn hikt aan tegen geld rondweg

30 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn/Aduard - B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het

Zuidhorn/Aduard -
B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het college hikt wel aan tegen het bijbehorende prijskaartje voor de gemeente.
De provincie wil over de toekomstige rondweg om Aduard het doorgaande verkeer leiden dat nu dwars door het dorp rijdt met alle overlast van dien. Daarmee krijgt de nieuwe rondweg straks de status van een provinciale weg.

Dat weerhoudt gedeputeerde staten er evenwel niet van om een flinke bijdrage te vragen van de gemeente.

De totale investering die nodig is, bedraagt 5,2 miljoen euro. Om de rondweg door te laten gaan, moet minstens de helft van dit bedrag door de gemeente op tafel worden gelegd.
De rest wordt bekostigd uit zogenoemde brede doeluitkeringen van het rijk.

In een brief aan de gemeenteraad, die zich hierover vanavond al buigt, noemen B en W dit 'een zeer forse bijdrage, waarmee wij niet op voorhand instemmen'.
Het college laat weten hierover in gesprek te willen met het provinciebestuur. "Wij willen meer duidelijkheid over bijvoorbeeld motieven en opbouw van de extra investeringskosten." Na een antwoord van GS beloven B en W in een later stadium met een concreet voorstel te komen richting gemeenteraad.

Hoewel B en W het door GS gekozen voorkeursalternatief 'acceptabel' noemen, plaatst het college een paar kanttekeningen. B en W willen met name aandacht voor de ligging van de nieuwe brug over het Van Starkenborghkanaal in Aduard.

De nieuwe brug schuift in het plan van de provincie 350 meter op naar het oosten. Ook wil de gemeente nog met de provincie in gesprek over de plek waar de aansluiting moet worden gerealiseerd op de Friesestraatweg (N355) tussen Aduard en Nieuwklap. "Aduard moet goed bereikbaar blijven vanaf de N355", schrijven B en W aan de raad.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Informateur Marcel Thijsen over resultaten gesprekken

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Openbare bijeenkomst op woensdag 8 april
Lees verder →
Acro-valencia

Uitzonderlijke prestatie Acro Academy Noord Nederland in Valencia

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Alle teams van Acro Academy Noord Nederland winnen medaille op internationaal toernooi in Valencia
Lees verder →
Bijna kampioen team 3 dubbel

Jeugdteam 3 van ttv Talero officieus kampioen in de 4e klasse

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de 4e klasse bij de jeugd staat Talero 3 riant bovenaan en kan hun de titel en promotie naar de 3e klasse eigenlijk niet meer ontgaan
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Openbare bijeenkomst: Terugkoppeling informateur & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

07 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 7 april
Lees verder →
Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →