Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

30-06-08 Zuidhorn hikt aan tegen geld rondweg

30 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn/Aduard - B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het

Zuidhorn/Aduard -
B en W van Zuidhorn kunnen instemmen met het besluit van het dagelijks bestuur van de provincie om twee nieuwe bruggen aan te leggen bij Aduard en Dorkwerd. Maar het college hikt wel aan tegen het bijbehorende prijskaartje voor de gemeente.
De provincie wil over de toekomstige rondweg om Aduard het doorgaande verkeer leiden dat nu dwars door het dorp rijdt met alle overlast van dien. Daarmee krijgt de nieuwe rondweg straks de status van een provinciale weg.

Dat weerhoudt gedeputeerde staten er evenwel niet van om een flinke bijdrage te vragen van de gemeente.

De totale investering die nodig is, bedraagt 5,2 miljoen euro. Om de rondweg door te laten gaan, moet minstens de helft van dit bedrag door de gemeente op tafel worden gelegd.
De rest wordt bekostigd uit zogenoemde brede doeluitkeringen van het rijk.

In een brief aan de gemeenteraad, die zich hierover vanavond al buigt, noemen B en W dit 'een zeer forse bijdrage, waarmee wij niet op voorhand instemmen'.
Het college laat weten hierover in gesprek te willen met het provinciebestuur. "Wij willen meer duidelijkheid over bijvoorbeeld motieven en opbouw van de extra investeringskosten." Na een antwoord van GS beloven B en W in een later stadium met een concreet voorstel te komen richting gemeenteraad.

Hoewel B en W het door GS gekozen voorkeursalternatief 'acceptabel' noemen, plaatst het college een paar kanttekeningen. B en W willen met name aandacht voor de ligging van de nieuwe brug over het Van Starkenborghkanaal in Aduard.

De nieuwe brug schuift in het plan van de provincie 350 meter op naar het oosten. Ook wil de gemeente nog met de provincie in gesprek over de plek waar de aansluiting moet worden gerealiseerd op de Friesestraatweg (N355) tussen Aduard en Nieuwklap. "Aduard moet goed bereikbaar blijven vanaf de N355", schrijven B en W aan de raad.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Fun in the park 2026 (1)

Lekker weertje tijdens Fun in the Park Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Het bijna traditionele 'Fun in the Park'! met een stormbaan, wilde stier en schmink
Lees verder →
Scootmobieltraining (12)

Scootmobieltraining in Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Meer zekerheid op de scootmobiel? Kom naar de scootmobieltraining
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Veiligheidsdag & Tegemoetkoming Meerkosten

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 augustus
Lees verder →
Politieauto

Ongeval in Noordhorn en fiets in sloot in Niebert

10 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
politie rukt uit
Lees verder →
College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →