Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

28-10-07 Nacht van Nacht: Zuidhorn zee van licht

28 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn een zee van licht tijdens Nacht van de Nacht Zaterdag 27 oktober was de derde Nacht van de Nacht. Doel is tijdens deze nacht zo veel mogelijk verlichting te doven. Met een

Zuidhorn een zee van licht tijdens Nacht van de Nacht

Zaterdag 27 oktober was de derde Nacht van de Nacht. Doel is tijdens deze nacht zo veel mogelijk verlichting te doven. Met een kaarsenactie wilde de gemeente Zuidhorn haar inwoners stimuleren de binnen- en buitenverlichting één avond uit te laten en het huis met kaarsen te verlichten. Deelnemers aan de kaarsenactie maakten kans op een smakelijke prijs en een spaarlamp.

De gemeente zelf, organisator van de kaarsenactie, kon natuurlijk niet in aanmerking komen voor een van de prijzen.
Maar om dan gewoon helemaal niet mee te doen viel webmaster wel erg tegen.

Straatverlichting uit doen zet tenminste zoden aan de dijk als je een donkere nacht wilt hebben. De buitenverlichting van gemeentehuis en de informatieborden uitdoen in het gemeentehuis had geholpen.

Ook de horeca heeft deze kans gemist: in geen enkel bedrijf kon je bijvoorbeeld een Candlelight Dinner beleven. Alle lampjes waren gewoon aan.

Via Het Westerkwartier, de altijd zeer actieve Pieter Bijlsma van AH Bijlsma en deze site ( interactiever dan ooit ) werd ruime aandacht aan de kaarsenactie gegeven. Tijdens een avondwandeling trof webmaster 5 huizen aan met kaarsen voor het raam. De overige ramen waren verlicht als altijd.

Volgend jaar als gemeente toch maar het goede voorbeeld geven.

Op de avond van de Nacht van de Nacht, 27 oktober, trokken verschillende raadsleden om 21:00 uur per woonplaats een lot.
Tussen 21:00 uur en 23:00 uur gingen de raadsleden en collegeleden de deuren langs van de geselecteerde adressen. Zij controleerden of de lampen gedoofd waren en de kaarsen brandden.

Gemeente persbericht:
De inwoners van de gemeente Zuidhorn hebben massaal meegedaan aan een kaarsenactie in het kader van de landelijke actie Nacht van de Nacht. Op maar liefst 1.200 van de ongeveer 7.000 adressen hebben inwoners de electrische verlichting uitgedaan en bij kaarslicht de avond doorgebracht.

Gemeenteraadsleden gingen zaterdagavond op pad om in ieder dorp aan een uitgelote deelnemer een blijk van waardering te bezorgen in de vorm van een taart en een spaarlamp.

Het is de tweede keer dat Zuidhorn aan de Nacht van de Nacht deelneemt. Vorig jaar werden -in samenwerking met natuurboerderij Lammerburen- uilenexcursies georganiseerd waarvoor ook al grote belangstelling was.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →