Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

28-09-08 Aeldakerka houdt historie lintdorpen leve

28 september 2008    Zuidhorn-nieuws
Aeldakerka houdt historie lintdorpen levend Inwoners van de lintdorpen Niekerk, Oldekerk en Faan en de buurtschappen Oosterzand en Kuzemer, die iets willen weten van de geschiedenis van hun streek, hoeven niet beslist achter

Aeldakerka houdt historie lintdorpen levend
Inwoners van de lintdorpen Niekerk, Oldekerk en Faan en de buurtschappen Oosterzand en Kuzemer, die iets willen weten van de geschiedenis van hun streek, hoeven niet beslist achter de computer te kruipen. Zij kunnen de canon van de historie van Oldekerk, Niekerk en Faan lezen, een boekje dat te danken is aan de Streekhistorische Vereniging Aeldakerka.

Grasduinen in de geschiedenis heet het en er staan 23 lokale historische gebeurtenissen in. Het is onlangs uitgebracht naar aanleiding van het 25-jarig bestaan van de stichting.
Als je aan het lezen slaat, komt het verleden tot leven. Je wordt bij de hand gepakt en meegenomen naar 140.000 jaar geleden. Toen zijn de twee ruggen van keileem gevormd waarop de dorpen liggen. Nadat je bent bijgepraat over het ontstaan van het landschap en de eerste bewoning volgt een reeks historische gebeurtenissen.

Wie de canon aanschaft, zal zijn leefomgeving met andere ogen gaan bekijken. Letterlijk, want de historische plaatsen zijn zo beschreven dat ze een fietsroute vormen. Een routebeschrijving en kaart zijn zelfs bijgevoegd. De lengte is 19 kilometer.

Een exemplaar van de canon van Aeldakerka is tegen betaling van 9,50 euro verkrijgbaar in archiefruimte De Zaaier naast de hervormde kerk in Niekerk op dinsdag tussen 13.30 en 16.00 uur. Bestellen bij bestuurslid Aafke Cazemier (0594-502292) is eveneens mogelijk. Ook kan het verschuldigde bedrag worden overgemaakt op bankrekening 476001 ten name van de streekhistorische vereniging onder vermelding van canon.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terras in het holt

In ’t Holt 1654 Zuidhorn krijgt nieuw eigenaarskoppel

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Yvonne Minnis samen met haar man, Marcel Minnis
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Winkeldiefstal

Winkeldievegge op heterdaad betrapt in Zuidhorn

16 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie ingeschakeld
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema 3e in eindklassement Ronde van Oostenrijk

15 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zaterdag 18 juli wordt de De 13e Bauke Mollema Tocht verreden
Lees verder →
Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →