Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

28-08-08 Bouw woonzorgcentrum dit jaar van start

28 augustus 2008    Zuidhorn-nieuws
Nieuwbouw woonzorgcentrum Zuidhorn dit jaar van startDeze week zijn de koop- en huurovereenkomsten getekend tussen stichting Woonzorgcentra Westerkwartier en woningcorporatie Wold en Waard voor het realiseren van een woonzorgcentrum in de nieuwe

Nieuwbouw woonzorgcentrum Zuidhorn dit jaar van start

Deze week zijn de koop- en huurovereenkomsten getekend tussen stichting Woonzorgcentra Westerkwartier en woningcorporatie Wold en Waard voor het realiseren van een woonzorgcentrum in de nieuwe wijk Oostergast in Zuidhorn. De bouw start eind van dit jaar. De oplevering staat medio 2010 gepland.

Het nieuwe woonzorgcentrum vervangt het huidige verzorgingshuis Westerburcht en verpleeghuis Het Zonnehuis. Het heeft in totaal 300 woningen: groepswonen en individuele appartementen. In een groepswoning wonen zes cliënten bij elkaar. De cliënt heeft hier een zit/slaapkamer met eigen sanitaire voorzieningen en een gezamenlijke huiskamer. Het groepswonen biedt plaats aan 142 cliënten. Daarnaast komen er 64 appartementen voor wonen met verpleging, 65 appartementen voor wonen met verzorging, 22 luxe appartementen waarvan de bewoners zorg en dienstverlening kunnen afnemen van Woonzorgcentra Westerkwartier en 23 studio’s voor cliënten van Stichting De Zijlen met een zorgvraag waar Woonzorgcentra Westerkwartier ook in zal voorzien.

Kleinschaligheid
Woonzorgcentra Westerkwartier is de initiatiefnemer van het nieuw te bouwen woonzorgcentrum. Jan Peter Kroes, raad van bestuur, kijkt uit naar de start van de bouw. ‘Nieuwbouw is natuurlijk altijd prachtig. Maar wij gaan een stap verder. Het is een nieuw concept: in plaats van een groot gebouw met allerlei zijvleugels gaan wij voor een toonaangevende reeks gebouwen met kleinschalig wonen maar wel met een breed scala aan voorzieningen. Het grote verschil met de traditionele nieuwbouw van woonzorgcentra is dat binnen ons concept het wonen en de woonbeleving voorop staan, en dus niet de zorg. We realiseren een woonomgeving voor onze cliënten die de sfeer en uitstraling heeft van een gemeenschap, noem het een dorp, waarin zij de zorg krijgen die ze nodig hebben. Door qua architectuur gebruik te maken van vertrouwde, traditionele materialen, zoals bakstenen en schuine daken met dakpannen, krijgt het woonzorgcentrum de uitstraling van een gewone ‘wijk’. Dit past perfect bij onze visie van het nieuwe ouder worden én de wensen van onze cliënten.‘

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Poster new life choir

Podium Hazelaar verwelkomt New Life Choir in Marum

24 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Podium Hazelaar is trots om op zondag 21 juni het bijzondere New Life Choir te mogen ontvangen in de Bibliotheek van Marum. Onder leiding van dirigent en trompettist Rani Elias brengt het koor een inspirerend programma waarin Arabische en Nederlandse zang samenkomen.
Lees verder →
Avondvierdaagse 2025 dag 1 (1)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2026: samen in beweging!!!

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 8 tot en met 11 juni 2026
Lees verder →
Winnaar cultuurprijs 2025 cmv juliana aduard-001

Inwoners kunnen kandidaten voordragen voor de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie verdient volgens u de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026?
Lees verder →
Slagbijnoordhorntk (7)

Permanente expositie Tamboer in de mist in molen Fortuna Noordhorn

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
rondom het thema De slag bij Noordhorn
Lees verder →
Golf-golfen

Golfen als nieuwe hobby: Een sportief dagje uit

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zoek je een nieuwe hobby die je lekker buiten in beweging brengt?
Lees verder →
Tablet

Tablets huren voor bedrijven

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Ieder bedrijf is op zoek naar manieren om te innoveren.
Lees verder →