Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

28-01-08 Zuidhorn: andere vorm subsidie jeugdsport

28 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - De Zuidhorner CDA-sportwethouder Koos Wiersma overweegt de gemeentelijke subsidie voor jeugdsportactiviteiten aan te passen. Sinds kort kunnen de sportclubs geen aanspraak meer maken op de jarenlange toegekende vergoeding van 4,50

zuidhorn -
De Zuidhorner CDA-sportwethouder Koos Wiersma overweegt de gemeentelijke subsidie voor jeugdsportactiviteiten aan te passen. Sinds kort kunnen de sportclubs geen aanspraak meer maken op de jarenlange toegekende vergoeding van 4,50 euro per jeugdlid.

Volgens Wiersma beviel deze regeling niet. "Deze vorm van subsidie is voor clubs een manier om de contributie voor jeugdleden laag te houden." Daarom besloot de gemeenteraad twee jaar geleden om de subsidie per individueel jeugdlid af te schaffen. In plaats daarvan wordt nu subsidie beschikbaar gesteld voor speciale activiteiten die clubs op touw zetten voor de jeugd.

Het accent ligt in de nieuwe regeling op subsidie ten behoeve van activiteiten die de sportverenigingen organiseren voor jeugdige niet-leden. Volgens Wiersma roept dit karakter van de regeling weerstand op bij de clubs. Vooral omdat er verenigingen zijn, zoals de voetbalclubs van Grijpskerk en Zuidhorn, die noodgedwongen moeten werken met een stop voor jeugdleden. Dit bij gebrek aan een toereikende accommodatie.

Wiersma begrijpt dat het veel gevraagd is van clubs om speciale activiteiten op touw te zetten waarmee kinderen enthousiast worden gemaakt voor de sport. Om ze vervolgens te moeten teleurstellen als ze zich willen aansluiten als lid. Hij speelt met de gedachte om het accent om zich te richten op niet-leden, te laten vallen. Als dit plan doorgaat, mogen ook subsidieaanvragen van sportclubs voor bijzondere activiteiten voor de eigen jeugdleden, zoals een toernooi en dergelijke, op honorering rekenen. Alvorens hiertoe over te gaan wil de wethouder eerst nog in overleg met enkele clubs. Ook gaat hij hierover advies inwinnen bij de gemeentelijke sportadviescommissie.

Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Opening tamboer henk bakker

Henk Bakker stil van expo Tamboer in de mist in Noordhorn

31 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
"Ik ben er stil van en ook wel trots op dat de molen, de geschiedenis van Noordhorn en de kunstzinnige verbeeldingen van de Slag bij Noordhorn uit zo mooi samenkomen,"
Lees verder →
Schrijven

Schriefwedstried Nij Begun

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze zomer kun je in het Westerkwartier weer meedoen aan een schrijfwedstrijd van de Stichting Mien Westerkwartier.
Lees verder →
Gasvrije woningen

Westerkwartier deelt mee in € 7,6 miljoen voor kleine woningbouwprojecten

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zeven Groninger gemeenten hebben hun krachten gebundeld en met succes een gezamenlijke aanvraag gedaan in het kader van de Woningbouwimpuls.
Lees verder →
Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →