Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

28-01-08 Nieuw avontuur voor internetmiljonair

28 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn/groningen - De Zuidhorner internetmiljonair Jan-Peter Cruiming (42) is begonnen aan een nieuw avontuur. Sinds begin dit jaar heeft hij een website in de lucht, waarmee online boekingen kunnen worden verricht naar

zuidhorn/groningen - De Zuidhorner internetmiljonair Jan-Peter Cruiming (42) is begonnen aan een nieuw avontuur. Sinds begin dit jaar heeft hij een website in de lucht, waarmee online boekingen kunnen worden verricht naar vakantiebestemmingen in 48 landen.

Cruiming was in 2000 oprichter van de Nationale Vacaturebank die zich in korte tijd ontwikkelde tot grootste banenbank van Nederland. Dit initiatief legde hem geen windeieren. Drie jaar geleden kreeg hij een bod van uitgeversconcern VNU. Een deel van de miljoenen die hij met de verkoop van deze site opstreek, investeerde hij in de website http://www.holidot.com.

Samen met Anne de Vries (33) uit Leek, een van zijn werknemers van het eerste uur bij de Nationale Vacaturebank, trok hij vorig jaar 25 personeelsleden aan om de vakantiewebsite van de grond te tillen. Cruiming heeft hoge verwachtingen van zijn nieuwe bedrijf dat kantoor houdt op het Zernikepark in de stad Groningen: "Door de internationale opzet wordt deze toeristische website honderdmaal groter dan de Nationale Vacaturebank."

Volgens Cruiming is het aanbod op internet van hotels, bungalowparken, campings en dergelijke nu erg versnipperd. Een gerenommeerde zoekmachine als Google is wegens vervuiling niet betrouwbaar, meent hij: "Door middel van trucs zorgen toeristische ondernemers ervoor dat zij steeds bovenaan staan. Alleen wie gericht zoekt naar bijvoorbeeld een hotel in Barcelona kon altijd al goed op internet terecht."

De Zuidhorner ondernemer en zijn compagnon bouwden een soort paraplu boven de bestaande toeristische websites, waardoor de bezoeker beter overzicht krijgt. De nieuwe website reikt de gebruiker vijf methodes aan om op zoek te gaan naar een vakantiebestemming. Met bazen van hotelketens sluiten zij contracten af, waarbij vakanties online kunnen worden geboekt. En dat tegen concurrerende tarieven: "Een aanbieder als http://www.hotel.nl krijgt 10 euro per boeking. Bij ons is dat 4 euro." Vierhonderd toeristisch partners gingen al met het duo in zee.

bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Parkeren  starkenborg

Onveilige verkeers/parkeersituatie Van Starkenborghkanaal ZZ opgelost

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Geen modder meer aan de schoenen en nog veiliger ook
Lees verder →
Winterverhalen

Gezellige winterverhalen-middag in Museum Wierdenland voor het hele gezin

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 3 januari 2026, 14.00-15.30 uur
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Organisatie draverij Aduard zin in derde editie

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
uitbouwen tot jaarlijkse dag waar het hele dorp naar uitkijkt
Lees verder →
Voordeelboekje 2025

Prijzen voordeelboekje Zuidhorn uitgekeerd

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Dit jaar tegoedbonnen van Poiesz
Lees verder →
Schuiling wint werk van hoes

Janny Schuiling wint prijs Kunst in de Etalageroute

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Anneke hoes populair bij kunstliefhebbers
Lees verder →
Thijn en arjan van esch

Thijn van Esch ( 20 ) Van zaterdagbaantje tot zelfstandig ondernemer

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vader en zoon van Esch voorzien vruchtbare samenwerking
Lees verder →