Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

27-06-08 Bekkering naar NK Wielrennen

27 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Marathonrijdsters van start op NK WielrennenZaterdag 28 juni vindt het Nederlands Kampioenschap Wielrennen in Ootmarsum plaats. Een groep marathonschaatssters is ook actief op de fiets. Om 13.30 uur wordt het startsein gegeven

Marathonrijdsters van start op NK Wielrennen

Zaterdag 28 juni vindt het Nederlands Kampioenschap Wielrennen in Ootmarsum plaats. Een groep marathonschaatssters is ook actief op de fiets.


Om 13.30 uur wordt het startsein gegeven voor het NK wielrennen voor de categorie dames. De dames rijden een wedstrijd over 129 kilometer. Een aantal dames uit het marathonschaatsen zijn ook van de partij bij dit evenement. Waar andere dames kiezen voor een zomer vol skeeleren, vullen deze dames het zomerseizoen met wielrennen.

Danielle Bekkering en Janneke Ensing maken ook hun opwachting. In de winter rijdend voor Frisia en in de zomer actief in verschillende ploegen. Ensing rijdt voor haar club W.V. Meteoor Assen-Roden en Bekkering rijdt in de succesvolle DSB ploeg waarin ook Marianne Vos acteert. De 21-jarige Ensing reed dit jaar voor het eerst podium bij de elite dames. Tijdens de wielerronde van Uithuizen wist de schaatster uit Gieten de derde plek te bemachtigen. Bekkering daarentegen is het hele wielerseizoen al succesvol. Op 14 juni won zij de vijftiende editie van de Ronde van Kerspelen. Daarnaast stond zij dit seizoen al een aantal keer op het podium.

Andere marathonschaatssters die deelnemen aan het NK zijn Hilde van Slochteren en Tessa Kortekaas. De twee dames rijden zaterdag voor het Restore Cycling Team uit Pijnacker. In de winter zijn zij concurrenten en rijden ze elk voor een andere sponsor. Van Slochteren rijdt tot nu toe een goed seizoen "In Wervershoof werd ik vijfde en in het voorjaar werd ik in twee topcompetitiewedstrijden al twee keer dertiende."

Echte doelen heeft Van Slochteren niet voor het NK: "Ik hoop goed voorin mee te kunnen rijden en met de beslissende kopgroep mee te komen, het is afwachten hoe het zal gaan."

Tessa Kortekaas kon afgelopen schaatsseizoen niet in actie komen op het ijs voor haar toenmalige team Östersund, omdat zij werd getroffen door de ziekte van Pheiffer. Ze lijkt weer op de goede weg terug te zijn, want ook zij stond al op het podium. In Nieuw- Vossemeer reed zij naar een tweede plek achter zus Esther Kortekaas.

Ook schaatsster Jane Douma maakt haar opwachting op het NK. Douma werd afgelopen zaterdag nog vijfde in de Ronde van Noordhorn. De uit Groningen afkomstige Douma rijd voor de wielervereniging van Groningen.
Een nieuw gezicht deze winter is Irene Lako. Lako maakt aankomende winter haar debuut in de landelijke marathoncompetitie. Zij zal gaan rijden voor het team van BTN de Haas/ Landjuweel, waarvan Mireille Reitsma deel uitmaakt. Aankomende zaterdag rijdt ze als enige dame voor ARC Ulysses.

Bij de beloften staan Sven Kramer en Johan Vreugdenhil aan de start. TVM'er Kramer won eveneens als Bekkering de Ronde van Kerspelen.

bron skatepodium

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →
Summerproat (21)

Dichtclub Westerkwartier op Summerproat: van woorden tot gedichten

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Leden van Dichtclub Westerkwartier gaan tijdens Summerproat op donderdag 25 juni, bij Borg Nienoord, woorden verzamelen
Lees verder →
Buurtbus

Rechtstreekse bus verbinding tussen Leek en Zuidhorn

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Buurtbus op route Marum-Tolbert-Leek-Niekerk-Zuidhorn
Lees verder →
Draverij aduard 2024 (7)

Aduard gelast harddraverij af

23 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Onverantwoord om met de te verwachten hitte
Lees verder →