Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn doof voor signalen Super

26 juli 2008    Zuidhorn-nieuws
Vier jaar geleden waren er al signalen dat Super de Boer aanhikte tegen de plannen van de gemeente Zuidhorn voor vernieuwing van de Dorpsvenne in de kom van het dorp.

De toenmalige bedrijfsleider van de supermarkt zag het parkeerdak dat de gemeente bovenop op de nieuwe winkels wil bouwen, niet zitten.

Via een publicatie in het Friesch Dagblad kwam de kritiek van de bedrijfsleider van Super de Boer op de dorpsvernieuwingsplannen in juli 2004 naar voren. De toenmalige bedrijfsleider Dirk Sijbesma - inmiddels vertrokken naar elders - zei dat het winkelfiliaal in Zuidhorn erop achteruit gaat als de klanten van de supermarkt straks niet meer naast maar op het dak van de winkel hun auto moeten parkeren.

Burgemeester Bertus Fennema maakte zich destijds niet druk om de kritiek. "Wij praten niet met de bedrijfsleider maar met hogere echelons", zei Fennema toentertijd tegen deze krant in reactie op de publicatie in het FD. Nu vier jaar later komt het bewuste artikel in een bijzonder licht te staan, nu de directie van Super de Boer al maandenlang weigerachtig is als het gaat om het plaatsen van een handtekening onder het huurcontract met aannemer Rottinghuis voor nieuwbouw aan de Dorpsvenne.

De aanhoudende aarzelingen van het supermarktconcern waren in mei reden voor de gemeente om de uitvoering van de vernieuwing van de Dorpsvenne voorlopig in de ijskast te doen. Bij voorrang wordt nu in de loop van 2009 de Overtuinen aangepakt. Het bedrijf Bijlsma-Albert Heijn krijgt een compleet nieuwe behuizing met parkeergarage. Zo goed als zeker opent de franchiseondernemer van de Hema in Marum en Surhuisterveen op deze plek in Zuidhorn een nieuw Hema-filiaal.

Nu de Overtuinen bij voorrang wordt aangepakt, duurt het vermoedelijk nog een jaar of drie voordat de Dorpsvenne aan de beurt is. Dat is een hard gelag voor met name de eigenaar van supermarkt Aldi die al op korte termijn nieuwbouw had gewild. Die plannen hadden dit jaar uitgevoerd moeten worden. Dat wordt nu niet eerder dan in 2011, aldus burgemeester Fennema.

DVHN |

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hospice

Inloopuur bij Hospice de Mantel - Zuidhorn

28 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 3 t/m 10 oktober is het de Week van de Palliatieve Zorg.
Lees verder →
Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →
Bauke nos screenshot

WK Wielrennen in 2034 ook door Westerkwartier, Bauke Blij!

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het is voor het eerst in 22 jaar dat het WK weer in Nederland plaatsvindt.
Lees verder →