Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

251108 Molen “De Fortuin” wordt gekortwiekt

25 november 2008    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn - Tijdens onderhoudswerkzaamheden aan molen "De Fortuin" te Noordhorn is naar voren gekomen dat de binnenroeden in een zodanig slechte staat verkeren, dat het niet meer verantwoord was om met de

Zuidhorn - Tijdens onderhoudswerkzaamheden aan molen "De Fortuin" te Noordhorn is naar voren gekomen dat de binnenroeden in een zodanig slechte staat verkeren, dat het niet meer verantwoord was om met de molen te draaien. In overleg met de vrijwillige molenaars van de molen en met de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten is besloten om de molen stil te zetten totdat de roeden vervangen zijn.
Afgelopen jaar heeft de gemeente met succes een beroep gedaan op de Regeling rijkssubsidiëring wegwerken restauratieachterstand waardoor een subsidiebedrag van € 127.595 is toegekend voor de restauratie van de molen. Bovenop dit bedrag put de gemeente uit eigen middelen om de molen weer in een maalvaardige staat te krijgen.

Aan de firma Jellema molenbouw en onderhoud te Burdaard is de opdracht gegeven om de molen te restaureren. Deze maand zijn de werkzaamheden gestart. Als het weer het toelaat, worden de wieken op 26 november 2008 uit de molen getakeld met behulp van een grote bouwkraan. Hierdoor is er dit jaar voor het eerst sinds jaren in december geen kerstverlichting op de wieken van de molen te bewonderen. Het is de bedoeling dat de molen halverwege mei 2009 gerestaureerd is.
bron Blik op nieuws

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Albert heijn Mollematocht 2026

Supermarkt in Zuidhorn ontruimd

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
na melding van vreemde geur
Lees verder →
Parasol tuin

Zo richt je een tuin in die ook in het noorden écht lekker zit

20 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn of het Westerkwartier woont, heeft vaak iets wat veel Randstedelingen missen: ruimte.
Lees verder →
Mollematocht 2026 (22)

Mollematocht; Tot volgend jaar? “daarover is nog geen besluit gevallen”

19 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Fanclub” Bauke stond weer klaar in Zuidhorn
Lees verder →