Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

25 jaar Wereldwinkel in Zuidhorn

17 augustus 2017    Zuidhorn-nieuws
Jubileumfeest met modeshow, workshops en kinderwedstrijd
Wereldwinkel

Op zaterdag 9 september viert de Wereld Winkel in Zuidhorn het 25 jarig jubileum met verschillende feestelijkheden. Die dag zijn er o.a. workshops voor volwassenen en kinderen. Volwassen kunnen met recycle kralen kettingen maken en de kinderen kunnen hun idee over de Derde wereld tekenen, knutselen en plakken, dichten of anders vormgeven op een kleurplaat. Hieraan zijn per leeftijdscategorie leuke prijzen verbonden. De kinderen kunnen hier gratis aan meedoen, voor de workshops voor volwassen wordt een bijdrage gevraagd. De opbrengst daarvan gaat naar Stichting Baby hope waarvoor de Wereldwinkel inzamelpunt is. Jonge moeders kunnen hier overgebleven materialen van hun kraampakket inleveren. Moeders in ontwikkelingslanden kunnen dat goed gebruiken!

De jubileum commissie, bestaande uit Tineke Brouwer, Elly van Es, Yvonne Niezen en Heleen de Haan,  voorziet een feestelijke en gezellige dag. “We zijn al geruime tijd bezig om het jubileum vorm te geven en mensen en bedrijven te benaderen om een steentje bij te dragen” zegt Elly.

Zo komt er ook een modeshow van fairtrade en/of ecologische kleding die verzorgd wordt door Sari Fair Fashion uit Joure.

Wanneer de Wereldwinkel precies is opgericht valt niet meer te achterhalen zegt Heleen de Haan die al 23 jaar betrokken is bij de ideële organisatie.

Een aantal vrijwilligers begon met de wereldwinkel in een woonkamer en ontving van de gemeente Zuidhorn in mei 1992 een voorschotsubsidie van 3500 gulden. In juni 1992 is het pand van Mevrouw van de Molen aan de Dorpsvenne als Wereldwinkel ingericht met bij elkaar gescharrelde stellingen, tafels en stoelen.

Drie jaar geleden was de verhuizing naar de Hoofdstraat. Met man en macht, met winkelwagentjes en karretjes werd de inventaris overgebracht. Deze locatie heeft meer winkeloppervlak en ook boven is meer ruimte voor opslag etc.

In januari is Zuidhorn overgegaan van de landelijke vereniging naar Wereld Winkel Nederland. Elly van Es “Hierbij kunnen wij meer onze eigen koers varen, maar krijgen wel ondersteuning. Het uitgangspunt dat lokale producenten een goede prijs krijgen voor hun producten blijft gegarandeerd”.

Mocht u de Wereldwinkel willen feliciteren en iets willen geven dan wordt een donatie op prijs gesteld. Ook die opbrengst gaat volledig naar Stichting Baby hope.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Romystapert swds pubertastis

Pubertastisch!: samen met je puber in gesprek over keuzes maken

04 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Praktische handvatten voor ouders en jongeren, de onderlinge communicatie versterken en bijdragen aan de weerbaarheid en het mentaal welbevinden van jongeren in het Westerkwartier.
Lees verder →
Handhaving aed wide

Wat nemen we mee? een AED!

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
AED’s in gemeentelijke handhavingsvoertuigen
Lees verder →
Oude riet

‘Het dal van de Oude Riet, een verdwenen zeearm rond Noord- en Zuidhorn.’

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet en de Historische Kring Zuidhorn organiseren lezing
Lees verder →
Dichtclub rikandreaeentrudydijkshoorn

Op zoek naar 12 dichters

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Dichtclub Westerkwartier organiseert Leekster Gedichtendag 2027
Lees verder →
Vuurwerk van boven

Vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Westerkwartier

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Verenigingen en stichtingen kunnen ontheffing aanvragen
Lees verder →
Kantoor man

Geen HR-afdeling? Zo houd je grip op verzuim

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
​Heb je geen eigen HR-afdeling? Dan komt de begeleiding van een zieke medewerker vaak bij jou terecht.
Lees verder →