Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

25 jaar Wereldwinkel in Zuidhorn

17 augustus 2017    Zuidhorn-nieuws
Jubileumfeest met modeshow, workshops en kinderwedstrijd
Wereldwinkel

Op zaterdag 9 september viert de Wereld Winkel in Zuidhorn het 25 jarig jubileum met verschillende feestelijkheden. Die dag zijn er o.a. workshops voor volwassenen en kinderen. Volwassen kunnen met recycle kralen kettingen maken en de kinderen kunnen hun idee over de Derde wereld tekenen, knutselen en plakken, dichten of anders vormgeven op een kleurplaat. Hieraan zijn per leeftijdscategorie leuke prijzen verbonden. De kinderen kunnen hier gratis aan meedoen, voor de workshops voor volwassen wordt een bijdrage gevraagd. De opbrengst daarvan gaat naar Stichting Baby hope waarvoor de Wereldwinkel inzamelpunt is. Jonge moeders kunnen hier overgebleven materialen van hun kraampakket inleveren. Moeders in ontwikkelingslanden kunnen dat goed gebruiken!

De jubileum commissie, bestaande uit Tineke Brouwer, Elly van Es, Yvonne Niezen en Heleen de Haan,  voorziet een feestelijke en gezellige dag. “We zijn al geruime tijd bezig om het jubileum vorm te geven en mensen en bedrijven te benaderen om een steentje bij te dragen” zegt Elly.

Zo komt er ook een modeshow van fairtrade en/of ecologische kleding die verzorgd wordt door Sari Fair Fashion uit Joure.

Wanneer de Wereldwinkel precies is opgericht valt niet meer te achterhalen zegt Heleen de Haan die al 23 jaar betrokken is bij de ideële organisatie.

Een aantal vrijwilligers begon met de wereldwinkel in een woonkamer en ontving van de gemeente Zuidhorn in mei 1992 een voorschotsubsidie van 3500 gulden. In juni 1992 is het pand van Mevrouw van de Molen aan de Dorpsvenne als Wereldwinkel ingericht met bij elkaar gescharrelde stellingen, tafels en stoelen.

Drie jaar geleden was de verhuizing naar de Hoofdstraat. Met man en macht, met winkelwagentjes en karretjes werd de inventaris overgebracht. Deze locatie heeft meer winkeloppervlak en ook boven is meer ruimte voor opslag etc.

In januari is Zuidhorn overgegaan van de landelijke vereniging naar Wereld Winkel Nederland. Elly van Es “Hierbij kunnen wij meer onze eigen koers varen, maar krijgen wel ondersteuning. Het uitgangspunt dat lokale producenten een goede prijs krijgen voor hun producten blijft gegarandeerd”.

Mocht u de Wereldwinkel willen feliciteren en iets willen geven dan wordt een donatie op prijs gesteld. Ook die opbrengst gaat volledig naar Stichting Baby hope.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →