Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

25-10-07 Permanent wonen mag in park Niekerk

25 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
groningen/oldekerk - De Golden Raand in Oldekerk is straks niet langer officieel een vakantiepark. Na eerder dwars te hebben gelegen, kent de provincie nu toch zonder voorwaarden aan alle vijfentwintig huizen een

groningen/oldekerk -
De Golden Raand in Oldekerk is straks niet langer officieel een vakantiepark. Na eerder dwars te hebben gelegen, kent de provincie nu toch zonder voorwaarden aan alle vijfentwintig huizen een woonbestemming toe. De bewoners kunnen hun geluk niet op.

Al jaren vragen de Oldekerkers hun woonsituatie te legaliseren. Zij willen verlost zijn van slechts een gedoogstatus die hen ervan weerhoudt flink te investeren in de woning. Volgens de regels mochten zij wel, maar toekomstige eigenaren niet permanent wonen aan De Golden Raand. Dat maakte de woningen onverkoopbaar. Een bewoner van De Golden Raand stapte naar de Raad van State. Die vroeg partijen, met hulp van een bemiddelaar, nog eens goed naar de zaak te kijken. Zover komt het niet. "We zijn te streng geweest", zegt een woordvoerder van de provincie. "De bewoners zaten ingeklemd tussen twee overheden. Dat kan niet de bedoeling zijn."
Eind jaren zeventig kwam vakantiepark De Golden Raand maar niet van de grond. De eigenaar ging failliet, waarna het terrein verwaarloosde en particulieren in de woningen trokken. Die situatie is door de gemeente tot op de dag van vandaag gedoogd.
De provincie maakte van de situatie een principekwestie. Ze had geen moeite met een woonbestemming, maar trok de vijfentwintig 'vakantiehuizen' wel af van het aantal woningen dat de komende jaren in de gemeente Grootegast mag worden gebouwd. Het gemeentebestuur liet de situatie zoals hij is. Aan De Golden Raand kan immers geen cent worden verdiend, aan woningbouw elders wel. Bewoners zijn opgelucht. Jan Posthumus: "Wij konden wel een gat in de lucht springen. Er is een einde gekomen aan een uitzichtloze, machteloze en onrechtvaardige situatie. Iedereen wist dat de woningen hier nooit zouden kunnen worden verkocht als vakantiewoningen."

Bron: Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →