Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

25-09-08 Treinen bij Zuidhorn worden stiller

25 september 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn/grijpskerk - Aanwonenden van het spoor tussen Grijpskerk en Zuidhorn ondervinden binnenkort mogelijk minder geluidsoverlast van passerende treinen. Een deel van de rails wordt in opdracht van ProRail vernieuwd. De dwarsliggers (bielzen),

zuidhorn/grijpskerk -
Aanwonenden van het spoor tussen Grijpskerk en Zuidhorn ondervinden binnenkort mogelijk minder geluidsoverlast van passerende treinen. Een deel van de rails wordt in opdracht van ProRail vernieuwd.

De dwarsliggers (bielzen), spoorstaven (rails) en het ballastgrind worden vernieuwd. Volgens woordvoerder Theo Brand van ProRail wordt de vernieuwde spoorbaan onderhoudsarmer, stiller voor de omgeving en comfortabeler voor treinreizigers. Bestaande houten dwarsliggers worden vervangen door betonnen exemplaren. Dat geeft minder geluid.

Hoeveel de reductie zal zijn, durft Brand niet te zeggen. "Spoor maakt te allen tijde geluid. Staal op staal hoor je nu eenmaal." Om de aannemer veilig te laten werken, rijden er komend weekeinde tijdens de werkzaamheden geen treinen tussen Groningen en Buitenpost. Het vervoer van de reizigers wordt overgenomen door bussen.

In verband met de werkzaamheden is de treinoverweg ter hoogte van De Gast in Zuidhorn aanstaande zaterdag mogelijk zo nu en dan steeds maximaal een uur afgesloten voor het wegverkeer. Dit vanwege het passeren van werktreinen of een noodzakelijke spoorbezetting door een werktrein. Volgens Brand wordt dit weekeinde gewerkt aan het spoor van Zuidhorn richting Grijpskerk.

In de eerste helft van oktober wordt de spoorbaan van Zuidhorn richting Groningen tot aan het spoorviaduct in de Fanerweg aangepakt. Eerder werd bij Hoogkerk de rails bij de spoorbrug over het Hoendiep en het viaduct over het spoor bij de Johan van Zwedenlaan ook al vernieuwd.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →
Raadsvergadering 2024

Raadsvergadering over Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
woensdag 12 november om 16.00 uur
Lees verder →
Cyber agents2

Westerkwartier wil kinderen veilig het net op laten gaan

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Lancering HackShield game
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over woningbouw Oostergast Oost, Roeken & Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 november
Lees verder →