Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

25-08-08 Stille tocht voor de kunst

25 augustus 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong uit Grijpskerk blijft druk met opvallende kunstprojecten. Op dit moment is hij bezig met de verkiezing van het heiligste boontje van Nederland, een knipoog

grijpskerk -
Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong uit Grijpskerk blijft druk met opvallende kunstprojecten. Op dit moment is hij bezig met de verkiezing van het heiligste boontje van Nederland, een knipoog naar de manier waarop er met godsdienst om wordt gegaan. "Ik wil met het project laten zien dat we graag naar anderen wijzen om de aandacht van onszelf af te leiden.”

Tot 1 september kan er worden meegestemd door een mail te sturen naar heiligeboontjes@gmail.com. Op 25 september zal de jury in Amsterdam bekend maken wie het 'heiligste boontje' is. De winnaar krijgt een kunsttrofee en 'een gegarandeerd plekje in de hemel', aldus de kunstenaar.
Het Heiligste Boontje is niet het enige project dat de Grijpskerker kunstenaar heeft lopen. Zo is hij ook bezig met het op poten zetten van een Stille Tocht voor de Beeldende Kunst. Van der Dong vindt dat Nederland trots moet zijn op zijn kunstenaars. De kunstenaar vindt dat minister Plasterk van onderwijs, cultuur en wetenschap zich niet genoeg inzet voor het behoud van het beeldende kunstklimaat in Nederland.
Om zijn actie kracht bij te zetten verstuurt hij op vrijdag 12 september, vlak voor Prinsjesdag, witte zakdoekjes met een traan aan minister Plasterk. Het kunstproject gaat door op zondag 28 september. Van der Dong loopt dan samen met beeldend kunstenaars mee in een Stille Tocht door Amsterdam. De kunstenaars leggen onderweg symbolisch dingen als beertjes neer bij een tijdelijk monument.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Nog één keer Bauke Mollema aanmoedigen bij een NK

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zondag 28 juni in Nijmegen ( of 18 juli in Zuidhorn tijdens Mollematocht )
Lees verder →
Blaarkoppen koeien

ChristenUnie: “Meer koeien in de wei”

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Dalende weidegang vraagt om extra inzet van provincie
Lees verder →
Mechielsen-press-02-1024x576 trukstar

Drie nieuwe Scania’s voor Mechielsen

12 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Mechielsen is al decennialang een bekende naam in het noorden van Nederland.
Lees verder →
Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →