Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

25-07-08 Waterschap wijst nieuwe schouwsloten aan

25 juli 2008    Zuidhorn-nieuws
Wetterskip Fryslân heeft nieuwe kaarten gemaakt met daarop alle `schouwsloten' in Friesland en het Groninger Westerkwartier. Eigenaren van het aangrenzende land moeten de schouwsloot schoonhouden. Zo kan het water goed doorstromen. Schouwsloten

Wetterskip Fryslân heeft nieuwe kaarten gemaakt met daarop alle `schouwsloten' in Friesland en het Groninger Westerkwartier.

Eigenaren van het aangrenzende land moeten de schouwsloot schoonhouden. Zo kan het water goed doorstromen. Schouwsloten zijn belangrijk voor een goed waterbeheer. Per sloot is nu bepaald of het een schouwsloot is. Op de kaarten staan nieuwe schouwsloten, maar er zijn ook voormalige schouwsloten vervallen.

Waarom deze verandering?
Tot 2006 bestonden verschillende regels voor schouwsloten. Wetterskip Fryslân wil nu dat overal dezelfde regels gelden en dat er een eenduidig beleid is voor schouwsloten. Dat is eerlijk en duidelijk voor iedereen. Daarom is in 2006 nieuw schouwbeleid gemaakt en is nu per sloot bepaald of het een schouwsloot is. Deze informatie staat op de nieuwe kaarten.

Wanneer is een sloot een schouwsloot?
Wetterskip Fryslân heeft naar verschillende zaken gekeken bij het aanwijzen van de schouwsloten. Een sloot is bijvoorbeeld een schouwsloot als deze het water van meerdere percelen (van verschillende eigenaren) moet afvoeren, die niet direct aan de sloot liggen. Een ander voorbeeld van een schouwsloot is een sloot die belangrijk is om water aan te voeren.

Wat betekent deze verandering voor eigenaren van percelen? Het is belangrijk dat iedereen weet of zijn/haar sloot een schouwsloot is. Wetterskip Fryslân controleert namelijk ieder jaar in de herfst of de schouwsloten goed zijn schoongemaakt door de eigenaren van aangrenzende percelen. Sommige sloten die erg belangrijk zijn voor de wateraanvoer, worden in de zomer extra gecontroleerd. Dit staat ook op de nieuwe kaarten.

Waar kunt u de kaarten bekijken?
De nieuwe kaarten liggen vanaf 21 juli t/m 2 september 2008 ter inzage bij het waterschapskantoor aan de Harlingerstraatweg 113 in Leeuwarden én bij alle gemeentehuizen in Friesland en het Groninger Westerkwartier (iedere gemeente heeft een kaart van het eigen gebied). Belanghebbenden kunnen t/m 2 september 2008 een zienswijze indienen op de aanwijzing van een schouwsloot. Let op: het is niet mogelijk om een zienswijze in te dienen op het vastgestelde schouwbeleid (de uitgangspunten voor het aanwijzen van de schouwsloten). Voor dit beleid is in 2006 al een inspraakronde geweest.



Het dagelijks bestuur van Wetterskip Fryslân,
ir. P.A.E. van Erkelens, dijkgraaf
drs. M.M. van Akkeren RC, secretaris-directeur
Bron: Gemeente Leeuwarderadeel

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Betten scheiddoos

Wethouder Jeroen Betten overhandigt Scheiddoos aan basisschool De Molenberg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De Scheiddoos van Villa Pinedo helpt kinderen om te gaan met de scheiding van hun ouders.
Lees verder →
Hanckemaborg (3)

Provincie verhoogt subsidie voor onderhoud monumenten

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Eigenaren van rijksmonumenten in Groningen kunnen in 2026 rekenen op extra steun voor restauratie en groot onderhoud.
Lees verder →
Nad daad architecten

Vondsten uit ons verleden krijgen nieuw toekomstbestendig thuis

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Noordelijk Archeologisch Depot (NAD) in Nuis wordt verbouwd.
Lees verder →
Moeder-kind

Landelijke Week van de Pleegzorg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdens deze week is er aandacht voor kinderen die nog wachten op een tweede thuis
Lees verder →
Gebiedswethouders westerkwartier

Gebiedswethouders Westerkwartier voor dorp of wijk

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Nieuwe verdeling wethouders per gebied
Lees verder →
Adviesraad

Voorzitter gezocht met hart voor Westerkwartier

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Adviesraad Sociaal Domein Westerkwartier zoekt onafhankelijke voorzitter
Lees verder →