Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

241208 Molenhuis strijdt voor subsidie vijf molens

24 december 2008    Zuidhorn-nieuws
groningen - Het Groninger Molenhuis tekent bezwaar aan tegen de afwijzing van rijkssubsidie voor de molens Germania in Thesinge, Fram in Woltersum, De Leeuw in Zeerijp, Joeswert in Feerwerd en De Hoop

groningen -
Het Groninger Molenhuis tekent bezwaar aan tegen de afwijzing van rijkssubsidie voor de molens Germania in Thesinge, Fram in Woltersum, De Leeuw in Zeerijp, Joeswert in Feerwerd en De Hoop in Haren.
Aan vier andere molens in de provincie werd deze zomer wel subsidie verleend. Dat betreft de molens De Ruiten in Slochteren, de Westersemolen in Nieuw Scheemda, De Fortuin in Noordhorn en Eolus in Den Ham.

Bij alle deze monumenten is sprake van restauratieachterstand tot een half miljoen euro. Het rijk heeft een regeling waarbij voor de aanpak van dit achterstallige onderhoud subsidie beschikbaar is.

De regeling gaat ervan uit dat 70 procent van de kosten van de opknapbeurt door rijkssubsidie wordt toegekend. Als voorwaarde wordt gesteld dat de moleneigenaar andere geldfondsen aanspreekt voor de resterende 30 procent. Volgens een woordvoerder van het Groninger Molenhuis is de zogeheten cofinanciering voor alle negen molens die een opknapbeurt behoeven in kannen en kruiken. Het Molenhuis vindt het daarom aanvechtbaar dat in vier gevallen wél subsidie beschikbaar is gesteld door het rijk en in de vijf overige gevallen niet.

Het Groninger Molenhuis schakelde een jurist in die een bezwaarschriftenprocedure is begonnen. "Het steekt ons dat de overheid van de eigenaren van molens (allemaal vrijwillige bestuursleden) een goed gedocumenteerde aanvraag verwacht, terwijl de beoordeling van de aanvraag door de overheid zeer onzorgvuldig is uitgevoerd", zegt een woordvoerder. De bezwaarmakers hadden medio deze maand een uitspraak op hun bezwaren verwacht. Inmiddels liet het rijk weten dat de uitspraak nog een maand op zich laat wachten.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →
Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →
Zoemhouten instrument

Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Kinderactiviteit Museum Wierdenland in kerstvakantie
Lees verder →
Old stars top 3 2025

Spannende titelstrijd bij de OldStars van tafeltennisvereniging Talero

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de A-categorie was het bijzonder spannend
Lees verder →