Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

241208 Molenhuis strijdt voor subsidie vijf molens

24 december 2008    Zuidhorn-nieuws
groningen - Het Groninger Molenhuis tekent bezwaar aan tegen de afwijzing van rijkssubsidie voor de molens Germania in Thesinge, Fram in Woltersum, De Leeuw in Zeerijp, Joeswert in Feerwerd en De Hoop

groningen -
Het Groninger Molenhuis tekent bezwaar aan tegen de afwijzing van rijkssubsidie voor de molens Germania in Thesinge, Fram in Woltersum, De Leeuw in Zeerijp, Joeswert in Feerwerd en De Hoop in Haren.
Aan vier andere molens in de provincie werd deze zomer wel subsidie verleend. Dat betreft de molens De Ruiten in Slochteren, de Westersemolen in Nieuw Scheemda, De Fortuin in Noordhorn en Eolus in Den Ham.

Bij alle deze monumenten is sprake van restauratieachterstand tot een half miljoen euro. Het rijk heeft een regeling waarbij voor de aanpak van dit achterstallige onderhoud subsidie beschikbaar is.

De regeling gaat ervan uit dat 70 procent van de kosten van de opknapbeurt door rijkssubsidie wordt toegekend. Als voorwaarde wordt gesteld dat de moleneigenaar andere geldfondsen aanspreekt voor de resterende 30 procent. Volgens een woordvoerder van het Groninger Molenhuis is de zogeheten cofinanciering voor alle negen molens die een opknapbeurt behoeven in kannen en kruiken. Het Molenhuis vindt het daarom aanvechtbaar dat in vier gevallen wél subsidie beschikbaar is gesteld door het rijk en in de vijf overige gevallen niet.

Het Groninger Molenhuis schakelde een jurist in die een bezwaarschriftenprocedure is begonnen. "Het steekt ons dat de overheid van de eigenaren van molens (allemaal vrijwillige bestuursleden) een goed gedocumenteerde aanvraag verwacht, terwijl de beoordeling van de aanvraag door de overheid zeer onzorgvuldig is uitgevoerd", zegt een woordvoerder. De bezwaarmakers hadden medio deze maand een uitspraak op hun bezwaren verwacht. Inmiddels liet het rijk weten dat de uitspraak nog een maand op zich laat wachten.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →