Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

24-10-07 Huizenbouw nieuwe wijk Zuidhorn van start

24 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - De eerste bewoners van de nieuwbouwwijk De Oostergast in Zuidhorn woonden dinsdagmiddag de start bij van de bouw van 49 woningen in de eerste fase. De eerste funderingsbalk werd gelegd

zuidhorn - De eerste bewoners van de nieuwbouwwijk De Oostergast in Zuidhorn woonden dinsdagmiddag de start bij van de bouw van 49 woningen in de eerste fase. De eerste funderingsbalk werd gelegd door directeur Theo Opdam van Vos Bouwdivisie en wethouder Jan Oomkes. Zij werden hierbij geholpen door de familie Westra als toekomstige bewoners. Na afloop van de officiële handeling hieven de toekomstige buurtbewoners in een tent op het bouwterrein het glas.

De familie Westra die een vrijstaande woning laat bouwen, verwacht niet dat zij de eerste bewoners zullen zijn. "Vermoedelijk zijn een paar twee onder één kappers eerder klaar." Anita Westra (33) is oorspronkelijk afkomstig uit Kommerzijl; haar man Emo (33) komt uit de stad Groningen. Tien jaar geleden werd hun huwelijk voltrokken door de huidige wethouder Oomkes in zijn hoedanigheid als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand. Het echtpaar woont nu nog met veel plezier in de Molenstraat - "ons huis staat nog te koop" - en heeft inmiddels een zoon, Gerson (3) en een dochter, Emily (anderhalf).
Dat ze nu terecht komen in De Oostergast werd indirect veroorzaakt door hun huidige overbuurman Robert Dusseljee. Deze kondigde een paar maanden geleden aan mee te doen aan een loting van kavels in de eerste fase van de nieuwe wijk. "Dat trok ons over de streep om ook ons geluk te beproeven", vertelt Emo Westra. Hij en zijn vrouw hadden al hun zinnen gezet op één bouwkavel. Als zesde gegadigde die door de notaris werd getrokken, slaagden ze erin deze kavel - "aan het water en met vrij uitzicht over de weilanden"- ook daadwerkelijk in de wacht te slepen. De verhuizing naar de Zonstraat 1 staat in april of mei 2008 op stapel.

bron Dagblad vh Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →
Jan visser (1897-1961), barbarossa pilsener, groningen

Bierproeverij bij tentoonstelling BIER Museum Wierdenland

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 25 juni 2026
Lees verder →
Zwemmers special olympics

Zwaai Zwemmers Zuidhorn uit naar de Special Olympics

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdagmorgen 12 juni 9.00 is het vertrek vanaf het gemeentehuis in Zuidhorn
Lees verder →