Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

24-06-08 Molen Grijpskerk in andere handen

24 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Stichting Kluften en Waarden beheert molen De Kievit Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidhorn heeft besloten het beheer van molen De Kievit in Grijpskerk in handen te geven

Stichting Kluften en Waarden beheert molen De Kievit

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidhorn heeft besloten het beheer van molen De Kievit in Grijpskerk in handen te geven van Stichting Kluften en Waarden. Tot december 2007 verzorgde de VvV Grijpskerk het beheer van de molen. Deze Vereniging voor Volksvermaken is onlangs opgeheven. Daarmee komen ook de beheertaken te vervallen. Stichting Kluften en Waarden heeft aangeboden het beheer van de molen op zich te nemen.

Stichting Kluften en Waarden zet zich in voor het behoud van het culturele erfgoed; meer in het bijzonder streeft zij naar het behoud van monumenten en beeldbepalende panden en waardevolle landschapselementen in en rond de voormalige gemeente Grijpskerk. Een aantal structurele activiteiten van de stichting is het beheer en onderhoud van het historische bruggetje ’t Piepke in de Westerwaardijk, een verzameling van historisch timmergereedschap en een verzameling van Staatsbladen van de voormalige gemeente Grijpskerk. Naast deze structurele activiteiten organiseert de stichting incidenteel onder andere lezingen, filmvertoningen, excursies en opgravingen (molen Pieterzijl). Tevens werkt de stichting aan het opzetten van een openbaar Historisch Archief over de voormalig gemeente Grijpskerk (www.archiefgrijpskerk.nl).

De Stichting heeft de taak de molen regelmatig open te stellen voor publiek. Een aantal vrijwilligers van de voormalige VvV Grijpskerk heeft daarvoor hulp toegezegd. Daarnaast zorgt de stichting dat de jaarlijkse expositie door Van Manen en Hut doorgang kan vinden. Molenaar Lesman blijft verantwoordelijk voor het draaiende houden van de molen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Stuur het door:
Deel via WhatsApp

Laatste nieuws

Fiets helm senior

‘Doortrappen voor kinder(fiets)en’

06 juni 2023    Zuidhorn-nieuws
Groningse 60-plussers in actie voor de volgende generatie
Lees verder →
Eikenprocessierups

Eikenprocessierupsen weer op pad

06 juni 2023    Zuidhorn-nieuws
"1, 2 in de maat, anders wordt de juffrouw kwaad"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over eikenprocessierups, Stremming N355 & Grofvuilroute

06 juni 2023    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 6 juni 2023
Lees verder →
Ewaste-anker

Scholen strijden tegen elektronisch afval

05 juni 2023    Zuidhorn-nieuws
Laat je e-waste thuis ophalen!
Lees verder →
Jaarmarkt noordhorn (9)

Toen de wieken nog draaiden

05 juni 2023    Zuidhorn-nieuws - fotos
Jaarmarkt Noordhorn
Lees verder →
Zunobri

Zunobri komt net tekort voor winst

05 juni 2023    Zuidhorn-nieuws - Sport
Met nog drie speelronden te gaan, is Zunobri nog altijd hard opzoek naar een overwinning.
Lees verder →