Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

24-06-08 Aduard-Aken: Geen blaren

24 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Geen blaren dankzij wollen sokkenVECHTDAL - "We komen wel aan wandelen toe", zegt een woordvoerster van het project Palster ende Scerpe. Ze is niet bang dat de wandelaars onderweg worden opgehouden door

Geen blaren dankzij wollen sokken

VECHTDAL - "We komen wel aan wandelen toe", zegt een woordvoerster van het project Palster ende Scerpe. Ze is niet bang dat de wandelaars onderweg worden opgehouden door iedereen die van alles wil weten over de mensen in middeleeuwse klederdracht.


"We hopen juist dat we aangesproken worden", zegt de woordvoerster. De deelnemers aan het project willen namelijk ook meer bekendheid geven aan hun hobby. "Het is weliswaar geen hoofddoel, maar we gaan het ook niet uit de weg."

De wandelaars hebben inmiddels een aantal oefentochten achter de rug. Die werden ook gebruikt om de schoenen in te lopen. "Het middeleeuwse schoeisel loopt niet oncomfortabel. Je moet alleen geen moderne wandelsokken aantrekken, dan krijg je blaren. Met wollen sokken gaat het beter." Dankzij de ervaring zijn de lopers ook niet bang voor regen. De middeleeuwse kleding blijkt waterdicht.

De pelgrims komen tijdens de vijfde etappe op 18 juli via Coevorden het Vechtdal binnen. De lopers gaan van De Haandrik naar het einde van de etappe: Ane. Gramsbergen laten ze letterlijk links liggen.

De volgende dag staat de tocht naar Beerze op het programma. De route gaat via Anevelde, het centrum van Hardenberg, Rheeze en Diffelen. In Beerze staat ook een rustdag gepland. Op 21 juli gaan de pelgrims via Den Ham naar Nijverdal. De organisatie gaat uit van een tocht van 25 kilometer per dag.

Onderweg zijn overnachtingen en maaltijden geregeld. "We slapen en eten in sporthallen, boerenschuren en kerken." Hiervoor hebben de mensen achter het project contact gezocht met kerkgemeenschappen. Voor sommige pleisterplaatsen is de komst van het middeleeuws gezelschap reden om extra activiteiten te organiseren, zoals een lezing of iets over historie. In het Vechtdal is nog niets over dergelijke activiteiten bekend, maar dat kan nog komen. "Sommige locaties zijn wakker geworden", lacht de woordvoerster.

De ervaringen van de wandelaars zullen later in boekvorm verschijnen.

bron Stentor door Wim de Jonge. zaterdag 21 juni 2008

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schaatsen op straat (1)

Schaatsen op straat in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Code rood zorgt voor ijspret
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema stopt na 20 (!) seizoenen als wielerprof

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
'Nog een jaar, one last dance.'
Lees verder →
Etruskische voorwerpen in museum wierdenland-1

Prikkelarme openstelling Gronings Licht in Museum Wierdenland Vrijdag 27 februari 10.00-12.30 uur

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 27 februari 2026 10.00-12.30 uur
Lees verder →
Kunst op straat

‘Kunst op Stroat’ : Spoorbrugmonument in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Archiefstruiner Bas van der Heide over alles wat met geschiedenis en kunst te maken heeft
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, aanslag gemeentelijke heffingen en Landschapsbiografie Westerkwartier

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
Politieauto

Nepagenten actief in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
inwoner aan de Cappelastraat te Zuidhorn gebeld dat een agent haar pinpas en waardevolle spullen kwam ophalen.
Lees verder →