Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

24-06-08 Aduard-Aken: Geen blaren

24 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Geen blaren dankzij wollen sokkenVECHTDAL - "We komen wel aan wandelen toe", zegt een woordvoerster van het project Palster ende Scerpe. Ze is niet bang dat de wandelaars onderweg worden opgehouden door

Geen blaren dankzij wollen sokken

VECHTDAL - "We komen wel aan wandelen toe", zegt een woordvoerster van het project Palster ende Scerpe. Ze is niet bang dat de wandelaars onderweg worden opgehouden door iedereen die van alles wil weten over de mensen in middeleeuwse klederdracht.


"We hopen juist dat we aangesproken worden", zegt de woordvoerster. De deelnemers aan het project willen namelijk ook meer bekendheid geven aan hun hobby. "Het is weliswaar geen hoofddoel, maar we gaan het ook niet uit de weg."

De wandelaars hebben inmiddels een aantal oefentochten achter de rug. Die werden ook gebruikt om de schoenen in te lopen. "Het middeleeuwse schoeisel loopt niet oncomfortabel. Je moet alleen geen moderne wandelsokken aantrekken, dan krijg je blaren. Met wollen sokken gaat het beter." Dankzij de ervaring zijn de lopers ook niet bang voor regen. De middeleeuwse kleding blijkt waterdicht.

De pelgrims komen tijdens de vijfde etappe op 18 juli via Coevorden het Vechtdal binnen. De lopers gaan van De Haandrik naar het einde van de etappe: Ane. Gramsbergen laten ze letterlijk links liggen.

De volgende dag staat de tocht naar Beerze op het programma. De route gaat via Anevelde, het centrum van Hardenberg, Rheeze en Diffelen. In Beerze staat ook een rustdag gepland. Op 21 juli gaan de pelgrims via Den Ham naar Nijverdal. De organisatie gaat uit van een tocht van 25 kilometer per dag.

Onderweg zijn overnachtingen en maaltijden geregeld. "We slapen en eten in sporthallen, boerenschuren en kerken." Hiervoor hebben de mensen achter het project contact gezocht met kerkgemeenschappen. Voor sommige pleisterplaatsen is de komst van het middeleeuws gezelschap reden om extra activiteiten te organiseren, zoals een lezing of iets over historie. In het Vechtdal is nog niets over dergelijke activiteiten bekend, maar dat kan nog komen. "Sommige locaties zijn wakker geworden", lacht de woordvoerster.

De ervaringen van de wandelaars zullen later in boekvorm verschijnen.

bron Stentor door Wim de Jonge. zaterdag 21 juni 2008

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Wijn

Zo organiseer je thuis een Franse wijnproeverij met Bourgogne wijn en Bordeaux wijn

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Met een goede voorbereiding, passende hapjes en een logische proefvolgorde verandert een gewone avond al snel in een bijzondere culinaire ervaring.
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →