Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

231008 60 tot 75 plussers in beweging

23 oktober 2008    Zuidhorn-nieuws
60 tot 75 plussers uit Grijpskerk en Oldehove in beweging De gemeente Zuidhorn start in de komende maanden met de pilot ‘Groningers Actief!’, gericht op leefstijlverbetering bij personen van 60 tot 75 jaar.

60 tot 75 plussers uit Grijpskerk en Oldehove in beweging
De gemeente Zuidhorn start in de komende maanden met de pilot ‘Groningers Actief!’, gericht op leefstijlverbetering bij personen van 60 tot 75 jaar. Mensen die aan hun gezondheid willen werken en de laatste tijd weinig hebben bewogen wordt een begeleid beweegprogramma aangeboden. Ook zijn er vijf voorlichtingsbijeenkomsten. Doel van het project Groningers Actief! is om een actieve en gezonde leefstijl bij deze doelgroep te realiseren.

Ongeveer duizend mensen in de leeftijd van 60 tot 75 jaar in Grijpskerk en Oldehove en hun buitendorpen zullen eind oktober eerst schriftelijk en daarna telefonisch worden benaderd.

Wanneer deze personen weinig bewegen wordt hen gevraagd deel te nemen aan de activiteiten. Het aanbod bestaat uit een fittest, een stappenteller, het bijhouden van een dagboekje, coach- en beweegtrajecten, voorlichtingsbijeenkomsten, creëren van nieuw bewegingsaanbod en nazorg in de vorm van groepscoaching. De activiteiten richten zich vooral op de mensen die niet voldoende bewegen.

Het project Groningers Actief! is een samenwerkingsverband van de Gemeente Zuidhorn, Stichting Welzijn Gemeente Zuidhorn, Thuiszorg Groningen, GGD Groningen, Huis voor de Sport Groningen en de Rijksuniversiteit Groningen.

In Grijpskerk start het project Groningers Actief! op 31 oktober, in Oldehove op 7 november. Bij de start zullen respectievelijk wethouder F.H. Wiersma en wethouder S. de Vries de deelnemers een bewegingspakket overhandigen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →
Mathijs vening ongeslagen tegen tjuchem 3

Eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero verstevigd koppositie

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
TTV Talero 1 ruim aan kop in 2e klasse
Lees verder →
Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →