Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

23-09-08 Lot Waterborgh Zuidhorn nog niet bezegeld

23 september 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - Net als de openluchtbaden in Grijpskerk en Oldehove kan ook het overdekte zwembad De Waterborgh in Zuidhorn na 2013 wellicht openblijven. Op de suggestie van met name de ChristenUnie zei

zuidhorn -
Net als de openluchtbaden in Grijpskerk en Oldehove kan ook het overdekte zwembad De Waterborgh in Zuidhorn na 2013 wellicht openblijven. Op de suggestie van met name de ChristenUnie zei sportwethouder Koos Wiersma maandagavond dat hij bereid is ook deze optie te onderzoeken.
Eerder spraken B en W zich uit voor sluiting van De Waterborgh in 2013 om te onderzoeken of het mogelijk is een nieuw overdekt bad in afgeslankte vorm te bouwen. Hiervoor is inmiddels het toekomstige multifunctionele sportpark, dat de gemeente wil openen in het Joh Smit Park, nadrukkelijk in beeld. Allerwegen werd vanuit de gemeenteraad toegejuicht dat B en W de sportvoorzieningen - inclusief het zwembad - in de toekomst zoveel mogelijk op deze plek willen centraliseren.

De PvdA-fractie liet geen tegengeluid horen, maar bij de zwembadendiscussie tapten André Hatzman en de zijnen plotsklaps uit een ander vaatje. Zij lanceerden bij die gelegenheid het voorstel om op termijn een zogenoemd doelgroepenbad te openen bij de toekomstige brede school in de nieuwbouwwijk De Oostergast. Ook bewoners van het nieuwe woonzorgcentrum zouden hiervan gebruik kunnen maken. Hatzman noemde Kollum als voorbeeld van een goedlopend doelgroepenbad dat nauwelijks subsidie van de gemeente Kollumerland vergt.

Wethouder Wiersma wil de aanleg van een doelgroepenbad wel onderzoeken, maar niet in De Oostergast. Hij ontried namens het college de PvdA-motie die - met alleen steun van GroenLinks - werd verworpen. Tijdens een besloten bijeenkomst hield de directeur van de ConeGroep, de huidige exploitant van het overdekte bad, onlangs een gloedvol betoog om De Waterborgh te renoveren. Deze oproep had indruk gemaakt bij een aantal fracties. Toch ziet het er naar uit dat de huidige recreatieve functie van het bad op den duur te kostbaar wordt voor de gemeente om overeind te houden.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voorjaarskermis zuidhorn (1)

Voorjaarskermis Zuidhorn; Suikerspinnen en Springen en zwaaien

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Genieten onder een mooi zonnetje
Lees verder →
Auto frans hage

Vrolijke opening expositie ‘Klassiekers in de kunst”

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie bestaat uit prachtige schilderijen van oldtimer auto’s gemaakt door Frans Hage en verrassende, speelse door Dick Koppers geconstrueerde voertuigen, gemaakt van oude naaimachines.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

VZ, Pro, CU en VVD beste basis voor stabiel bestuur komende jaren in Westerkwartier

12 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk maakt plaats voor VVD Westerkwartier
Lees verder →
Zwaaien infocus

Expositie “Uitzwaaien” van InFocus bij Rudie Wiersma Fotografie

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 11 april 2026 tot en met 5 juni 2025
Lees verder →
Theatervoorstelling over dementie

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast groot succes

11 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
voorstelling gaf een inkijkje in de belevingswereld van mensen met dementie en laat je dat ook echt voelen
Lees verder →
Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →