Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

23-09-08 Lot Waterborgh Zuidhorn nog niet bezegeld

23 september 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - Net als de openluchtbaden in Grijpskerk en Oldehove kan ook het overdekte zwembad De Waterborgh in Zuidhorn na 2013 wellicht openblijven. Op de suggestie van met name de ChristenUnie zei

zuidhorn -
Net als de openluchtbaden in Grijpskerk en Oldehove kan ook het overdekte zwembad De Waterborgh in Zuidhorn na 2013 wellicht openblijven. Op de suggestie van met name de ChristenUnie zei sportwethouder Koos Wiersma maandagavond dat hij bereid is ook deze optie te onderzoeken.
Eerder spraken B en W zich uit voor sluiting van De Waterborgh in 2013 om te onderzoeken of het mogelijk is een nieuw overdekt bad in afgeslankte vorm te bouwen. Hiervoor is inmiddels het toekomstige multifunctionele sportpark, dat de gemeente wil openen in het Joh Smit Park, nadrukkelijk in beeld. Allerwegen werd vanuit de gemeenteraad toegejuicht dat B en W de sportvoorzieningen - inclusief het zwembad - in de toekomst zoveel mogelijk op deze plek willen centraliseren.

De PvdA-fractie liet geen tegengeluid horen, maar bij de zwembadendiscussie tapten André Hatzman en de zijnen plotsklaps uit een ander vaatje. Zij lanceerden bij die gelegenheid het voorstel om op termijn een zogenoemd doelgroepenbad te openen bij de toekomstige brede school in de nieuwbouwwijk De Oostergast. Ook bewoners van het nieuwe woonzorgcentrum zouden hiervan gebruik kunnen maken. Hatzman noemde Kollum als voorbeeld van een goedlopend doelgroepenbad dat nauwelijks subsidie van de gemeente Kollumerland vergt.

Wethouder Wiersma wil de aanleg van een doelgroepenbad wel onderzoeken, maar niet in De Oostergast. Hij ontried namens het college de PvdA-motie die - met alleen steun van GroenLinks - werd verworpen. Tijdens een besloten bijeenkomst hield de directeur van de ConeGroep, de huidige exploitant van het overdekte bad, onlangs een gloedvol betoog om De Waterborgh te renoveren. Deze oproep had indruk gemaakt bij een aantal fracties. Toch ziet het er naar uit dat de huidige recreatieve functie van het bad op den duur te kostbaar wordt voor de gemeente om overeind te houden.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Letters

Werken aan taalvaardigheid met Taalbingo

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Eén op de zes volwassenen heeft moeite met taal
Lees verder →
Politieauto

Fietser belandt in sloot bij Noordhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Door nog onbekende oorzaak
Lees verder →
Organistaie mannenzangavond

Eerste mannenzangavond in Zuidhorn

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober in De Rank in Zuidhorn
Lees verder →
Ambulance

Aanrijding bij station Grijpskerk, slachtoffer overlijdt ter plekke

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie, brandweer en ambulance werden ingezet bij het incident
Lees verder →
Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →