Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

23-09-08 Lot Waterborgh Zuidhorn nog niet bezegeld

23 september 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - Net als de openluchtbaden in Grijpskerk en Oldehove kan ook het overdekte zwembad De Waterborgh in Zuidhorn na 2013 wellicht openblijven. Op de suggestie van met name de ChristenUnie zei

zuidhorn -
Net als de openluchtbaden in Grijpskerk en Oldehove kan ook het overdekte zwembad De Waterborgh in Zuidhorn na 2013 wellicht openblijven. Op de suggestie van met name de ChristenUnie zei sportwethouder Koos Wiersma maandagavond dat hij bereid is ook deze optie te onderzoeken.
Eerder spraken B en W zich uit voor sluiting van De Waterborgh in 2013 om te onderzoeken of het mogelijk is een nieuw overdekt bad in afgeslankte vorm te bouwen. Hiervoor is inmiddels het toekomstige multifunctionele sportpark, dat de gemeente wil openen in het Joh Smit Park, nadrukkelijk in beeld. Allerwegen werd vanuit de gemeenteraad toegejuicht dat B en W de sportvoorzieningen - inclusief het zwembad - in de toekomst zoveel mogelijk op deze plek willen centraliseren.

De PvdA-fractie liet geen tegengeluid horen, maar bij de zwembadendiscussie tapten André Hatzman en de zijnen plotsklaps uit een ander vaatje. Zij lanceerden bij die gelegenheid het voorstel om op termijn een zogenoemd doelgroepenbad te openen bij de toekomstige brede school in de nieuwbouwwijk De Oostergast. Ook bewoners van het nieuwe woonzorgcentrum zouden hiervan gebruik kunnen maken. Hatzman noemde Kollum als voorbeeld van een goedlopend doelgroepenbad dat nauwelijks subsidie van de gemeente Kollumerland vergt.

Wethouder Wiersma wil de aanleg van een doelgroepenbad wel onderzoeken, maar niet in De Oostergast. Hij ontried namens het college de PvdA-motie die - met alleen steun van GroenLinks - werd verworpen. Tijdens een besloten bijeenkomst hield de directeur van de ConeGroep, de huidige exploitant van het overdekte bad, onlangs een gloedvol betoog om De Waterborgh te renoveren. Deze oproep had indruk gemaakt bij een aantal fracties. Toch ziet het er naar uit dat de huidige recreatieve functie van het bad op den duur te kostbaar wordt voor de gemeente om overeind te houden.
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Draverij aduard 2024 (7)

Aduard gelast harddraverij af

23 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Onverantwoord om met de te verwachten hitte
Lees verder →
Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →