Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

23-06-0 Herontwikkeling Zonnehuislocatie

23 juni 2008    Zuidhorn-nieuws
Samenwerkingsovereenkomst herontwikkeling Zonnehuislocatie Stedenbouwkundig plan voorziet in nieuwe entree van het dorp Zuidhorn De gemeente Zuidhorn en Trebbe Bouw hebben op maandag 23 juni de samenwerkingsovereenkomst getekend voor de herontwikkeling van de locatie waar

Samenwerkingsovereenkomst herontwikkeling Zonnehuislocatie

Stedenbouwkundig plan voorziet in nieuwe entree van het dorp Zuidhorn

De gemeente Zuidhorn en Trebbe Bouw hebben op maandag 23 juni de samenwerkingsovereenkomst getekend voor de herontwikkeling van de locatie waar nu het Zonnehuis gevestigd is. Na de verhuizing van het Zonnehuis naar de Oostergast wordt hier een hele nieuwe woonwijk gerealiseerd, inclusief een nieuwe toegangsweg naar het centrum van Zuidhorn. Inbo Stedenbouwkundigen presenteerde tijdens die bijeenkomst het stedenbouwkundig plan, zowel voor de Zonnehuislocatie als het gebied Oosterburcht dat er tegenover ligt. Om de samenhang tussen beide gebieden te garanderen, is voor beide locaties één stedenbouwkundig plan ontwikkeld.

De Zonnehuislocatie is een groot gebied, pal tegen het centrum van Zuidhorn aan. De verhuizing van het Zonnehuis en de plannen van Wold en Waard woonservice voor herontwikkeling van de Oosterburcht maken het mogelijk hier een hele nieuwe woonwijk van Zuidhorn te realiseren. De plannen bevinden zich nog in een beginstadium. Het stedenbouwkundig plan geeft een plattegrond van de nieuwe wijk, nog niet de concrete uitwerking van de gebouwen. Er zal nog veel moeten worden uitgewerkt en alle planologische procedures moeten nog doorlopen worden. Met de samenwerkingsovereenkomst is echter wel een belangrijke stap genomen richting realisatie.

Dorpse sfeer
Kenmerk van het stedenbouwkundig plan voor de Zonnehuislocatie is het dorpse karakter. Er is veel aandacht besteed aan de openbare ruimte: informele scheidingen van openbaar en prive door middel van hagen, lommerrijke gebogen lanen bestraat met gebakken klinkers, veel groen en royale voortuinen bepalen het straatbeeld. Het plan voorziet bovendien in een grote variatie in woningen, in totaal ongeveer 82: twee-onder-één-kapwoningen, vrijstaande huizen, rijtjeswoningen en appartementen. Aan de Hoofdstraat, aan de rand van wat het Holtplein wordt, is op de begane grond 750 m2 ruimte gepland voor bedrijven en 5 levensloopbestendige woningen. Daarboven komen 10 appartementen en 8 starterswoningen (2 kamerappartementen). In de punt van het gebied, waar de Hoofdstraat aansluit op de N980 / Fanerweg, is een vrijstaand appartementenblok getekend met 6 appartementen, als blikvanger voor mensen die Zuidhorn naderen.

Nieuwe entree
Deze aansluiting Hoofdstraat - N980 verdwijnt overigens: bezoekers van Zuidhorn zullen straks verder doorrijden en dan via een nieuwe weg in het verlengde van de Wilhelminalaan het dorp binnenkomen. Onderweg wordt hun indruk van het dorp bepaald door water: de tuinen langs de provinciale weg komen allemaal uit op de nieuwe waterpartijen, die ook een rol zullen spelen als buffer voor wateropslag. De nieuwe Verlengde Wilhelminalaan vormt dus straks de nieuwe entree naar het centrum en sluit direct aan op de Hoofdstraat en de parkeerroutes naar de winkelpleinen Overtuinen en Dorpsvenne.

Sloop en nieuwbouw Oosterburcht
De gemeente Zuidhorn en Wold en Waard woonservice tekenden al eerder, op 23 april j.l., een samenwerkingsovereenkomst over de herontwikkeling van de Oosterburcht. De herontwikkeling van de Oosterburcht omvat de sloop van 21 woningen en de nieuwbouw van 28 huurappartementen, met een halfverdiepte parkeergarage, en 12 grondgebonden levensloopbestendige huurwoningen.
De herontwikkeling van de Oosterburcht begint naar verwachting in 2010, een jaar later gevolgd door de herontwikkeling van de Zonnehuislocatie.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Piety-2

Plaats voor twaalf dichters op Leekster Gedichtendag

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Op donderdagavond 28 januari zal het poëziefeestje weer losbarsten in de balzaal van Borg Nienoord.
Lees verder →
Lantaarnpaalnieuws

Nieuws van de lantaarnpaal #4

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleggen, isolatieaanpak & Promotiedagen

27 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 20 oktober
Lees verder →
Anneke hoes

Open Atelier Anna Kunst

26 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Elke 1e zondag van de maand
Lees verder →
Oude riet

Lezing over ‘Het dal van de Oude Riet”

26 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
een verdwenen zeearm rond Noord- en Zuidhorn’
Lees verder →