Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

” € 220 p/ ha reëel voor groene en blauwe diensten

15 mei 2009    Zuidhorn-nieuws
Een bedrag van 220 euro per hectare is een reële vergoeding voor de maatschappelijke diensten die biologische landbouwbedrijven leveren. Dat stelt de Vakgroep Biologische Landbouw van LTO/Biologica. Minister Verburg van LNV heeft

Een bedrag van 220 euro per hectare is een reële vergoeding voor de maatschappelijke diensten die biologische landbouwbedrijven leveren. Dat stelt de Vakgroep Biologische Landbouw van LTO/Biologica. Minister Verburg van LNV heeft onlangs aangegeven tot 2013 ervaring te willen opdoen met het belonen van groene en blauwe diensten en vindt hectaresteun een geschikt middel.

Het LEI, onderdeel van Wageningen UR concludeerde in januari 2009 dat hectaresteun een geschikt middel voor het het belonen van groene en blauwe diensten is. Een en ander staat beschreven in het rapport "Versterking biologische landbouw via het toekomstige GLB". Het rapport beveelt ook aan om de biologische sector te gebruiken om te oefenen met vergoeding voor groene en blauwe diensten.

Eind april heeft Verburg aangegeven positief te staan tegenover hectarevergoeding. Ze wil de periode tot 2013 gebruiken om hiermee ervaring op te doen. Voorlopig heeft de minister twee gebieden aangewezen om te experimenteren met de hectarevergoeding, de Friese Wouden en het Westerkwartier (West-Groningen).

bron: Biologica, 13/05/09

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →