Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

22-09-08 2e plattelandscafe Westerkwartier 7 oktob

22 september 2008    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging tweede plattelandscafe WesterkwartierWat gaan we doen en waarom zou u komen?Samen hebben we het Westerkwartier op de kaart gezet. Letterlijk, in het eerste plattelandscafe op 23 april in Nuis en door

Uitnodiging tweede plattelandscafe Westerkwartier
Wat gaan we doen en waarom zou u komen?
Samen hebben we het Westerkwartier op de kaart gezet. Letterlijk, in het eerste plattelandscafe op 23 april in Nuis en door het bezoek van 30 Europese gasten van 3 tot 6 juni. Zij gaven een schat aan ideeën om het Westerkwartier nog mooier te maken. Zij stelden: "Straal uit dat je trots bent op de streek".
Het wordt nu tijd om te oogsten. Welke ideeën zijn levensvatbaar! Hoe kunnen ze in acties worden omgezet? Daar hebben we u bij nodig! Met u samen willen we over de vele boeiende en uitdagende ideeën praten en deze vragen beantwoorden. Dat gaan we doen in een informele sfeer met een activerende en stimulerende aanpak. Het belooft een bijzondere avond te worden die heel veel kan opleveren voor ons mooie Westerkwartier!

Wie organiseert dit?
De WSI (Werkgroep Streekinitieatief) is een dynamisch netwerk van betrokken streekbewoners, ondernemers en organisaties. De WSI staat open voor uw suggesties en wil graag met u werken aan het verbeteren van het gebied.
De LAG Westerkwartier is ingesteld om de provincie Groningen te ondersteunen bij de besteding van Europese LEADER-subsidie in het Westerkwartier. De LAG (LEADER Actiegroep) bestaat uit streekbewoners (leden van de WSI) en vertegenwoordigers namens de vier gemeenten in het Westerkwartier.

De Countryside Exchange
Op uitnodiging van de WSI en de LAG bogen de Europese gasten zich in juni drie dagen lang over een gebiedsvraag die door betrokkenen in het gebied was geformuleerd. Ruim 50 bewoners, organisaties, ondernemers en bestuurders kwamen af op de slotbijeenkomst waar zij hun aanbevelingen presenteerden.
De WSI en de LAG voelen zich schatrijk met alle aanbevelingen. "De buitenlandse experts hebben onze ogen geopend voor simpele dingen. Er is heel veel energie en initieatief ontstaan deze week. Er is hier al veel, maar we moeten anderen daar nu bewust van gaan maken, de samenhang aanbrengen en kansen verder uitbuiten. Het is nu tijd voor actie!"


Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ommetjeprijs

Provincie steunt Kunstommetje Zuidhorn met advies en geld

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
"De jury is bijzonder enthousiast over het Kunstommetje Zuidhorn: een origineel, inhoudelijk sterk en uitzonderlijk goed uitgewerkt ommetje dat kunst, cultuur, historie en dorpsbeleving op een overtuigende manier samenbrengt".
Lees verder →
Oudere jongere

Kamers met Aandacht

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij stichting Kamers met Aandacht verhuren mensen een kamer in hun huis aan een jongere die een extra steuntje in de rug nodig heeft
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Noodfonds Westerkwartier, eenzame huisdieren & Tijdelijke stremming van de Hooiweg

21 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 21 april
Lees verder →
4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →