Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

22-09-08 2e plattelandscafe Westerkwartier 7 oktob

22 september 2008    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging tweede plattelandscafe WesterkwartierWat gaan we doen en waarom zou u komen?Samen hebben we het Westerkwartier op de kaart gezet. Letterlijk, in het eerste plattelandscafe op 23 april in Nuis en door

Uitnodiging tweede plattelandscafe Westerkwartier
Wat gaan we doen en waarom zou u komen?
Samen hebben we het Westerkwartier op de kaart gezet. Letterlijk, in het eerste plattelandscafe op 23 april in Nuis en door het bezoek van 30 Europese gasten van 3 tot 6 juni. Zij gaven een schat aan ideeën om het Westerkwartier nog mooier te maken. Zij stelden: "Straal uit dat je trots bent op de streek".
Het wordt nu tijd om te oogsten. Welke ideeën zijn levensvatbaar! Hoe kunnen ze in acties worden omgezet? Daar hebben we u bij nodig! Met u samen willen we over de vele boeiende en uitdagende ideeën praten en deze vragen beantwoorden. Dat gaan we doen in een informele sfeer met een activerende en stimulerende aanpak. Het belooft een bijzondere avond te worden die heel veel kan opleveren voor ons mooie Westerkwartier!

Wie organiseert dit?
De WSI (Werkgroep Streekinitieatief) is een dynamisch netwerk van betrokken streekbewoners, ondernemers en organisaties. De WSI staat open voor uw suggesties en wil graag met u werken aan het verbeteren van het gebied.
De LAG Westerkwartier is ingesteld om de provincie Groningen te ondersteunen bij de besteding van Europese LEADER-subsidie in het Westerkwartier. De LAG (LEADER Actiegroep) bestaat uit streekbewoners (leden van de WSI) en vertegenwoordigers namens de vier gemeenten in het Westerkwartier.

De Countryside Exchange
Op uitnodiging van de WSI en de LAG bogen de Europese gasten zich in juni drie dagen lang over een gebiedsvraag die door betrokkenen in het gebied was geformuleerd. Ruim 50 bewoners, organisaties, ondernemers en bestuurders kwamen af op de slotbijeenkomst waar zij hun aanbevelingen presenteerden.
De WSI en de LAG voelen zich schatrijk met alle aanbevelingen. "De buitenlandse experts hebben onze ogen geopend voor simpele dingen. Er is heel veel energie en initieatief ontstaan deze week. Er is hier al veel, maar we moeten anderen daar nu bewust van gaan maken, de samenhang aanbrengen en kansen verder uitbuiten. Het is nu tijd voor actie!"


Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Avondvierdaagse 2025 dag 1 (1)

Avondvierdaagse Zuidhorn 2026: samen in beweging!!!

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 8 tot en met 11 juni 2026
Lees verder →
Winnaar cultuurprijs 2025 cmv juliana aduard-001

Inwoners kunnen kandidaten voordragen voor de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie verdient volgens u de Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs 2026?
Lees verder →
Slagbijnoordhorntk (7)

Permanente expositie Tamboer in de mist in molen Fortuna Noordhorn

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
rondom het thema De slag bij Noordhorn
Lees verder →
Golf-golfen

Golfen als nieuwe hobby: Een sportief dagje uit

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zoek je een nieuwe hobby die je lekker buiten in beweging brengt?
Lees verder →
Tablet

Tablets huren voor bedrijven

23 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Ieder bedrijf is op zoek naar manieren om te innoveren.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Summerproat, Doortrappen & bouwkavels in ’t Roblespark Grootegast

19 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 19 mei
Lees verder →