Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

21-09-08 Buurt blij met geluidsscherm in Grijpsker

21 september 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Bewoners aan de Lageweg in Grijpskerk zijn blij met het 5 meter hoge geluidsscherm dat is opgetrokken tussen hun achtertuinen en wegenbouwbedrijf Oosterhof Holman. Vijftigduizend euro stak het bedrijf in

grijpskerk -
Bewoners aan de Lageweg in Grijpskerk zijn blij met het 5 meter hoge geluidsscherm dat is opgetrokken tussen hun achtertuinen en wegenbouwbedrijf Oosterhof Holman. Vijftigduizend euro stak het bedrijf in de scheidingswand.

"Vroeger keken we tegen een loods aan. Het scherm dat inmiddels zelfs is voorzien van beplanting, ziet er veel mooier uit", zegt een tevreden buurtbewoonster.

Ze kan nog niet zeggen of de lawaaioverlast die de buurt in de nachtelijke uren vaak ondervond van vertrekkende vrachtauto's op het terrein van het wegenbouwbedrijf, hierdoor is teruggedrongen. "Het scherm is nog niet helemaal dicht. Er moeten nog twee deuren in worden aangebracht." Maar last ondervinden de buurtbewoners momenteel niet van de activiteiten van chauffeurs van Oosterhof Holman. "Vlak voor de bouwvak was het hartstikke druk bij het bedrijf. Toen reden vrachtwagens af en aan. Op dit moment is het rustig."

In het verleden ervoeren buurtbewoners flink wat lawaaioverlast. "Hoogzomer moesten de ramen in de slaapkamer dicht. Anders deed je geen oog dicht. We hopen dat de ramen in de toekomst gewoon weer open kunnen."

Of het scherm het gewenste geluiddempende effect heeft, is volgens de buurtbewoonster nog de vraag. "Aanvankelijk kwam Oosterhof Holman met tekeningen van een scherm dat bestond uit een veel dikkere wand. Vanwege de hogere prijs is uiteindelijk gekozen voor een andersoortig geluidsscherm."

De buurtbewoonster is vol lof over de opstelling van het wegenbouwbedrijf: "In alle opzichten komt men ons tegemoet. Op last van de directie laten chauffeurs niet langer hun trucks langdurig warmdraaien op het terrein. Ook het hinderlijke signaal bij het achteruitrijden is uitgeschakeld. En auto's wassen in het weekeinde is er op zondag ook niet meer bij."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Vogel

​De veelzijdigheid van een luchtbuks in Nationale parken

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Nationale parken zoals Nationaal Park de Alde Feanen staan vaak bekend om de uitgestrekte natuurgebieden, rust en rijke fauna.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →