Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

21-09-08 Buurt blij met geluidsscherm in Grijpsker

21 september 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Bewoners aan de Lageweg in Grijpskerk zijn blij met het 5 meter hoge geluidsscherm dat is opgetrokken tussen hun achtertuinen en wegenbouwbedrijf Oosterhof Holman. Vijftigduizend euro stak het bedrijf in

grijpskerk -
Bewoners aan de Lageweg in Grijpskerk zijn blij met het 5 meter hoge geluidsscherm dat is opgetrokken tussen hun achtertuinen en wegenbouwbedrijf Oosterhof Holman. Vijftigduizend euro stak het bedrijf in de scheidingswand.

"Vroeger keken we tegen een loods aan. Het scherm dat inmiddels zelfs is voorzien van beplanting, ziet er veel mooier uit", zegt een tevreden buurtbewoonster.

Ze kan nog niet zeggen of de lawaaioverlast die de buurt in de nachtelijke uren vaak ondervond van vertrekkende vrachtauto's op het terrein van het wegenbouwbedrijf, hierdoor is teruggedrongen. "Het scherm is nog niet helemaal dicht. Er moeten nog twee deuren in worden aangebracht." Maar last ondervinden de buurtbewoners momenteel niet van de activiteiten van chauffeurs van Oosterhof Holman. "Vlak voor de bouwvak was het hartstikke druk bij het bedrijf. Toen reden vrachtwagens af en aan. Op dit moment is het rustig."

In het verleden ervoeren buurtbewoners flink wat lawaaioverlast. "Hoogzomer moesten de ramen in de slaapkamer dicht. Anders deed je geen oog dicht. We hopen dat de ramen in de toekomst gewoon weer open kunnen."

Of het scherm het gewenste geluiddempende effect heeft, is volgens de buurtbewoonster nog de vraag. "Aanvankelijk kwam Oosterhof Holman met tekeningen van een scherm dat bestond uit een veel dikkere wand. Vanwege de hogere prijs is uiteindelijk gekozen voor een andersoortig geluidsscherm."

De buurtbewoonster is vol lof over de opstelling van het wegenbouwbedrijf: "In alle opzichten komt men ons tegemoet. Op last van de directie laten chauffeurs niet langer hun trucks langdurig warmdraaien op het terrein. Ook het hinderlijke signaal bij het achteruitrijden is uitgeschakeld. En auto's wassen in het weekeinde is er op zondag ook niet meer bij."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →
Next led 2026

HYROX Physical Fitness Test door NEXT in Zuidhorn

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
12 april, deelname is gratis
Lees verder →
Raadsleden met lint

Koninklijke onderscheiding voor zes vertrekkende raadsleden

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De nieuwe raad wordt op 1 april geïnstalleerd t
Lees verder →
Martha strengholt

Martha Strengholt gaat zelfstandig verder met Afslankstudio Martha

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De behandelingen blijven zoals mijn klanten die kennen vanuit Leek
Lees verder →
Westroutekaart pronk

Pronkjewailpad werkt samen met ‘De Verbiending’ in nieuwe Westroute

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Inschrijven gestart
Lees verder →