Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

20-12-07 Zuidhorn geeft subsidie “The Future in…

20 december 2007    Zuidhorn-nieuws
Stichting "The Future in our Hands" met ambulance richting Gambia. Zuidhorn geeft eerste subsidie internationale samenwerking aan "The Future in our Hands" Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidhorn heeft de

Stichting "The Future in our Hands" met ambulance richting Gambia.
Zuidhorn geeft eerste subsidie internationale samenwerking aan "The Future in our Hands"

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidhorn heeft de eerste subsidie in het kader van de nieuwe regeling internationale samenwerking toegewezen aan de stichting "The Future in our Hands". Deze stichting houdt zich bezig met ontwikkelingswerk in Gambia. De stichting gaat begin 2008 met een aantal personen uit de gemeente Zuidhorn richting Gambia. Dit doen ze met een aantal voertuigen, waaronder een speciale 4wheeldrive ambulance. Doel van de reis is onder andere het brengen van zeer noodzakelijke voorraden naar het schoolproject en de medische post waar de stichting bij is betrokken. Het afleveren van de ambulance is het primaire doel van de stichting.

In november 2007 heeft het college van de gemeente Zuidhorn de nieuwe regeling internationale samenwerking vastgesteld. Deze regeling geeft particulieren de mogelijkheid subsidie aan te vragen voor internationale samenwerkingsprojecten. De eerste aanvraag die binnenkwam was van de stichtig "The Future in our Hands”.
Het college heeft het project getoetst aan de eisen van de regeling internationale samenwerking en stelt eenmalig een bedrag van € 2.000 beschikbaar voor het project.

De de stichtig "The Future in our Hands” is opgericht door de familie Steenhuis uit Zuidhorn. De stichting is al een paar jaar actief in Gambia en helpt daar met het verbeteren van de kleuterschool. Het nieuwste project van de stichting wordt nu dus onder meer gesbusidieerd door de Gemeente Zuidhorn.

De oude 4wheeldrive ambulance waarmee de stichting in januari 2008 naar Gambia vertrekt komt van Schiermonnikoog. Naast de ambulance gaat ook een vrachtwagen met medische- en schoolbenodigdheden mee en een personenwagen. De vrachtwagen en personenwagen worden in Gambia verkocht en met de opbrengst worden noodzakelijke verbeteringen aan het schoolgebouw gerealiseerd. Tevens wordt met het geld een nieuwe kleine kraamkliniek gebouwd.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →
Raadsvergadering 2024

Raadsvergadering over Programmabegroting 2026-2029

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
woensdag 12 november om 16.00 uur
Lees verder →
Cyber agents2

Westerkwartier wil kinderen veilig het net op laten gaan

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Lancering HackShield game
Lees verder →