Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

20-12-07 vrees voor bodemdaling Faan onnodig

20 december 2007    Zuidhorn-nieuws
faan - Inwoners van Faan (tussen Zuidhorn en Grootegast) die vlakbij de locatie wonen waar de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) de komende jaren aardgas hoopt te gaan winnen, zijn beducht voor bodemdaling.

faan -
Inwoners van Faan (tussen Zuidhorn en Grootegast) die vlakbij de locatie wonen waar de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) de komende jaren aardgas hoopt te gaan winnen, zijn beducht voor bodemdaling. Vooral bewoners van oudere huizen zijn bang dat de fundering van hun huizen hiertegen niet zijn bestand. Zij vrezen schade.
NAM-woordvoerster Marjolein Boer begrijpt de onrust, maar zegt dat hiervoor geen aanleiding is. Het gasveld dat aangetroffen in Faan is, met minder dan 1 miljard kubieke meter gas, relatief klein. Ervaring elders leert volgens haar dat de daling als gevolg van gaswinning bij kleine velden hooguit een paar centimeter kan bedragen.

De exacte grootte van het gasveld bij Faan moet nog worden vastgesteld. Ook moet er nog een winningplan worden opgesteld. Begin 2009 wil de NAM met de winning van gas in dit gebied te beginnen. Hiertoe moet medio volgend jaar een leiding van 4 kilometer worden aangelegd naar Oosterzand, waar zich een knooppunt van aardgasleidingen bevindt. Daar kan vervolgens worden aangesloten op de bestaande leiding naar de gasopslag bij Grijpskerk.
Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kunstkoppen

Stem mee op welke van de vijf plekken de betonkoppen moeten komen

29 september 2023    Zuidhorn-nieuws
"heeft even geduurd.............................
Lees verder →
Drugs wiet

Burgemeester sluit ruimte in bedrijfspand in Leek:Drugs

28 september 2023    Zuidhorn-nieuws
aan de Auwemalaan in Leek
Lees verder →
Fietsvrijwilliger

Fietsen met de Duofiets: Samen erop uit

28 september 2023    Zuidhorn-nieuws
De duofietsen, de rolstoeltransportfiets van het Zonnehuis kunt u in overleg gebruiken
Lees verder →
Internet glasvezel

Hoe krijg je goedkoper internet in Zuidhorn?

27 september 2023    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Pannenkoekenfeest (2)

Pannenkoekenfeest & Kindertheater bij de Rank

27 september 2023    Zuidhorn-nieuws - fotos
nazomerse activiteit voor alle basisschoolkinderen
Lees verder →