Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

20-11-07 Tarieven zwembad Zuidhorn omlaag

20 november 2007    Zuidhorn-nieuws
Tarieven in zwembad Zuidhorn gaan omlaag Gepubliceerd op 20 november 2007, 00:01 Laatst bijgewerkt op 20 november 2007, 00:04 zuidhorn - De Cone Groep die in januari 2008 aantreedt als nieuwe exploitant van

Tarieven in zwembad Zuidhorn gaan omlaag
Gepubliceerd op 20 november 2007, 00:01
Laatst bijgewerkt op 20 november 2007, 00:04
zuidhorn - De Cone Groep die in januari 2008 aantreedt als nieuwe exploitant van De Waterborgh vindt de tarieven die het overdekte bad in Zuidhorn hanteert te hoog. In de hoop meer bezoekers te trekken, gaat wethouder Koos Wiersma ervan uit dat de nieuwe beheerder de tarieven zal verlagen. Dat zei hij maandagavond tijdens de raadsvergadering.

Hoewel de gemeente per jaar 18.000 euro extra op de exploitatie van het bad moet toeleggen, gaf de raad deze avond unaniem groen licht om met de Cone Groep in zee te gaan. Vier partijen namen deel aan de aanbesteding die hieraan vooraf ging. Behalve Optisport, de huidige exploitant, en de Cone Groep waren dat Sportfondsenbaden BV en HtweeO Beheer. Laatstgenoemde exploitant had het Zuidhorner bad willen runnen met een gemeentelijke bijdrage die jaarlijks 30.000 euro lager ligt. In dat geval had de gemeente 12.000 euro per jaar in eigen zak kunnen houden in plaats van 18 mille extra bijleggen.
Op kritische vragen uit de raad zette wethouder Wiersma vraagtekens bij de onderbouwing van de cijfers door HtweeO. "Dit bedrijf kwam met een veel te lage begroting van de personeelslasten. Ook twijfelen wij aan de onderhoudskosten die HtweeO voor eigen rekening had willen nemen." De drie partijen aan wie de exploitatie van het bad niét is gegund, kunnen hiertegen binnen twee weken in een civiele zaak beroep aantekenen bij de rechter. Wethouder Wiersma zei er rekening mee te houden dat dit gaat gebeuren. "Het geeft vertraging, maar onoverkomelijk is het niet", sprak hij.
Wiersma verzekerde dat de gemeente met de Cone Groep sluitende afspraken gaat maken. Zo moet de nieuwe exploitant ieder half jaar inzicht geven in de bezoekerstallen. Er worden boeteclausules ingebouwd voor het geval de beheerder zich niet aan gemaakte afspraken houdt.

Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →
Mathijs vening ongeslagen tegen tjuchem 3

Eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero verstevigd koppositie

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
TTV Talero 1 ruim aan kop in 2e klasse
Lees verder →
Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →
Zonnepark-oostwold (1)

Zonneparken ontwikkelen zich tot ecosysteem met unieke biodiversiteit

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuw soort leefgebied
Lees verder →