Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

19-09-08 Wubbo Ockels: Noorden is rijker dan Weste

19 september 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - Noord-Nederland kan sneller resultaten bereiken op het gebied van duurzame energie dan de rest van Nederland. Duurzame energie komt van zon, water en wind. Het Noorden heeft meer ruimte en

zuidhorn -
Noord-Nederland kan sneller resultaten bereiken op het gebied van duurzame energie dan de rest van Nederland. Duurzame energie komt van zon, water en wind. Het Noorden heeft meer ruimte en beschikt daarmee over meer zon, water en wind. Daarmee is het Noorden rijker dan het Westen en kan bij voldoende draagvlak sneller zelfvoorzienend zijn dan andere regio's.

Dat hield oud-astronaut en hoogleraar Wubbo Ockels donderdagavond in zaal Balk in Zuidhorn een 120-tal ondernemers afkomstig uit het Westerkwartier voor. De avond was op touw gezet door de ondernemersverenigingen van Leek, Zuidhorn, Grootegast en Marum. Hij had zijn gehoor liefst toegesproken in Groninger dialect. "Toen ik nog in Pieterzijl woonde sprak ik een aardig mondje Gronings. Maar helaas gaat me dat inmiddels niet meer zo goed af", zei hij.

Voor de pauze legde Ockels uit hoe de industriële revolutie een aanslag heeft gedaan op natuur en milieu. "De olievoorraden die in 100 miljoen jaar zijn opgebouwd, maken we in 100 jaar op. Dan is het geen wonder dan het een keer misgaat met de aarde." Na de pauze ging hij in op nieuwe technologieën die het mogelijk maken duurzame energie op te wekken zodat gebruik van fossiele brandstoffen kan worden voorkomen. Zo vertelde hij vol enthousiasme over het gebruik van zonne-energie. Ockels: "Als de helft van de daken in ons land wordt bedekt met zonnepanelen, kan heel ons land van stroom worden voorzien en zijn er geen kerncentrales nodig."

Ook sprak hij over zijn plan voor de inzet van een futuristische Superbus tussen Amsterdam en Groningen die over de Afsluitdijk rijdt en een snelheid kan bereiken van 250 kilometer per uur. Voorts beproeft hij een alternatieve manier om wind te gebruiken voor de opwekking van energie door middel van vliegers in plaats van molens. Ockels is regelmatig te vinden in Groningen, waar hij werkt aan de bouw van het zeilschip Ecolution dat hij uiteindelijk met zijn vrouw wil bewonen en dat op het gebied van elektriciteit- en waterbehoefte zelfvoorzienend zal zijn. Onder water komen twee speciaal ontwikkelde propellers die stroom opwekken bij het varen. "Een paar dagen varen en je hebt voor een maand weer genoeg stroom."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Draverij aduard 2024 (7)

Aduard gelast harddraverij af

23 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Onverantwoord om met de te verwachten hitte
Lees verder →
Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →