Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

19-09-08 ‘Bleker verdraait feiten bruggenplan’

19 september 2008    Zuidhorn-nieuws
groningen - Gedeputeerde Henk Bleker zet de provinciale staten op het verkeerde been met zijn plan om twee bruggen over het Van Starkenborghkanaal bij Dorkwerd en Aduard te vervangen. Dat stelt Reinoud

groningen -
Gedeputeerde Henk Bleker zet de provinciale staten op het verkeerde been met zijn plan om twee bruggen over het Van Starkenborghkanaal bij Dorkwerd en Aduard te vervangen. Dat stelt Reinoud Bon, de bedenker van het Beter Bruggenplan. Dit plan voorziet in een hoge, vaste brug en kan in de wijk Reitdiep op veel bijval rekenen omdat het een halt toeroept aan de grote stroom sluipverkeer in de wijk. Het plan van Bleker zal het sluipverkeer alleen maar aanjagen, vrezen de bewoners.

Bon stelt dat Bleker cijfers achterhoudt en feiten verdraait in de brief op basis waarvan de provinciale staten moeten besluiten over de bruggen. Zo beroept de provinciebestuurder zich op cijfers uit 2004 waaruit zou blijken dat met zijn plan een toename van de verkeersdrukte met 15 procent te verwachten is. "De gedeputeerde voorziet de statenleden niet van de prognoses uit een duurbetaalde tweede planstudie. Daaruit blijkt dat de toename in Aduard tot 2020 niet 15 procent maar 44 procent is. In de wijk Reitdiep is de toename maar liefst 113 procent."

Bleker bagatelliseert de bezwaren uit de wijk, vindt Bon. Uit de brief van Bleker blijkt dat hij de situatie in de wijk acceptabel vindt, 'gezien de beperkte hoeveelheid voertuigen en de opzet van de wijk'.
In het achterland is wel steun voor zijn bruggenplan stelt Bleker, verwijzend naar bijeenkomsten in dorpen als Oldehove en Wierumerschouw. Niet waar, zegt Bon. "Bewoners van Oldehove, dat evenveel inwoners heeft als Garnwerd, Ezinge, Wierumerschouw en Feerwerd bij elkaar, hebben zich uitgesproken voor het Beter Bruggenplan.

Gedeputeerde Bleker wil niet inhoudelijk op de beschuldigingen reageren. "De inspraakprocedure loopt nog", laat hij via zijn woordvoerster weten. "We beschouwen dit als een inspraakreactie. Ik ga er vanuit dat meneer Bon zijn bezwaren in de inspraakprocedure heeft ingebracht en anders adviseren wij hem dit alsnog te doen."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Draverij aduard 2024 (7)

Aduard gelast harddraverij af

23 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Onverantwoord om met de te verwachten hitte
Lees verder →
Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →