Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

19-09-08 ‘Bleker verdraait feiten bruggenplan’

19 september 2008    Zuidhorn-nieuws
groningen - Gedeputeerde Henk Bleker zet de provinciale staten op het verkeerde been met zijn plan om twee bruggen over het Van Starkenborghkanaal bij Dorkwerd en Aduard te vervangen. Dat stelt Reinoud

groningen -
Gedeputeerde Henk Bleker zet de provinciale staten op het verkeerde been met zijn plan om twee bruggen over het Van Starkenborghkanaal bij Dorkwerd en Aduard te vervangen. Dat stelt Reinoud Bon, de bedenker van het Beter Bruggenplan. Dit plan voorziet in een hoge, vaste brug en kan in de wijk Reitdiep op veel bijval rekenen omdat het een halt toeroept aan de grote stroom sluipverkeer in de wijk. Het plan van Bleker zal het sluipverkeer alleen maar aanjagen, vrezen de bewoners.

Bon stelt dat Bleker cijfers achterhoudt en feiten verdraait in de brief op basis waarvan de provinciale staten moeten besluiten over de bruggen. Zo beroept de provinciebestuurder zich op cijfers uit 2004 waaruit zou blijken dat met zijn plan een toename van de verkeersdrukte met 15 procent te verwachten is. "De gedeputeerde voorziet de statenleden niet van de prognoses uit een duurbetaalde tweede planstudie. Daaruit blijkt dat de toename in Aduard tot 2020 niet 15 procent maar 44 procent is. In de wijk Reitdiep is de toename maar liefst 113 procent."

Bleker bagatelliseert de bezwaren uit de wijk, vindt Bon. Uit de brief van Bleker blijkt dat hij de situatie in de wijk acceptabel vindt, 'gezien de beperkte hoeveelheid voertuigen en de opzet van de wijk'.
In het achterland is wel steun voor zijn bruggenplan stelt Bleker, verwijzend naar bijeenkomsten in dorpen als Oldehove en Wierumerschouw. Niet waar, zegt Bon. "Bewoners van Oldehove, dat evenveel inwoners heeft als Garnwerd, Ezinge, Wierumerschouw en Feerwerd bij elkaar, hebben zich uitgesproken voor het Beter Bruggenplan.

Gedeputeerde Bleker wil niet inhoudelijk op de beschuldigingen reageren. "De inspraakprocedure loopt nog", laat hij via zijn woordvoerster weten. "We beschouwen dit als een inspraakreactie. Ik ga er vanuit dat meneer Bon zijn bezwaren in de inspraakprocedure heeft ingebracht en anders adviseren wij hem dit alsnog te doen."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

0vgz bakkerscafe (4)

Gastvrij onthaal bij ‘t Bakkerscafé Grijpskerk

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Najaarsbijeenkomst Ondernemersvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Boekenwand interieur tv

Subsidie om positie op arbeidsmarkt te versterken

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
15 miljoen voor werkenden en werkzoekenden in Groningen
Lees verder →
Maak industrie timmerman

Vernieuwde Groninger Ondernemersregeling open

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groningse maakindustrie kunnen vanaf 25 november 2025 weer subsidie aanvragen via de Groninger Ondernemersregeling.
Lees verder →
Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Fotobooth

De nieuwe trend voor horeca en evenementenlocaties

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De hospitality- en evenementenwereld is ingrijpend veranderd.
Lees verder →