Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

19-04-08 Lindebomen bij kerk Niehove in gevaar

19 april 2008    Zuidhorn-nieuws
Er moet een reddingsplan komen voor de negentien lindebomen rond de monumentale kerk van Niehove. Door een wortelbehandeling, waarmee rond de 60.000 euro is gemoeid, kunnen de beeldbepalende bomen worden gered. Doordat de

Er moet een reddingsplan komen voor de negentien lindebomen rond de monumentale kerk van Niehove. Door een wortelbehandeling, waarmee rond de 60.000 euro is gemoeid, kunnen de beeldbepalende bomen worden gered.

Doordat de wortels onvoldoende ontwikkeld zijn, laat de verankering van de bomen te wensen over. Met name onder de weg om de kerk heen, zitten te weinig wortels. Een extern adviesbureau adviseert aan de afdeling openbare werken van de gemeente Zuidhorn om over te gaan tot een speciale behandeling. "Er zijn maatregelen mogelijk om sturing aan te brengen in de wortels richting ondergrond van de weg", zegt ambtenaar Leo Schulp.

Openbare werken kwam in actie na een noodsignaal van de vereniging dorpsbelangen die ontdekte dat de bomen van circa tachtig jaar oud bij harde wind wel erg bewegen. Bureau Stedelijk Groen voerde trekproeven uit, waarbij de krachten van een zuidwestenstorm werden nagebootst. Daaruit kwam naar voren dat inderdaad maatregelen nodig zijn om te voorkomen dat de bomen omwaaien en de veiligheid van mensen in gevaar komt.

Herfst vorig jaar en ook begin dit jaar werden de linden flink gesnoeid. "De kroon van de bomen is ingekrompen om te zorgen voor minder windvang", zegt Schulp. Ook die actie was bedoeld om te bereiken dat de bomen minder snel het loodje zouden leggen. Volgens Schulp werd de maatregel niet door iedereen begrepen. Op de snoeibeurt werd gereageerd in de trant van: 'het ziet er niet uit'. Hij heeft daarom toegezegd binnenkort nadere uitleg te geven in de dorpskrant.
Bron Dagblad vh Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wijnloop zuidhorn 2026 (1)

Wijnloop Zuidhorn; Zon in het glas

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Voornamelijk een "vrouwenuitje"
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Presentatie coalitieakkoord Westerkwartier

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
En beoogd wethouders worden namens de vier partijen voorgesteld
Lees verder →
Chris mulder winnaar categorie 3 hunebed-rlt emmen

Chris Mulder wint Hunebed-ranglijsttoernooi in categorie 3

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst werd in Emmen een landelijk ranglijsttoernooi georganiseerd.
Lees verder →
Marloeseilander2026

Marloes Eilander vrijwilliger van het jaar bij K.V. Zunobri

21 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Tiekstra roemde haar enorme inzet en toewijding voor de jeugd van Zunobri.
Lees verder →
Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →