Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

19-03-08 Grootegast schiet restaurant te hulp

19 maart 2008    Zuidhorn-nieuws
grootegast - De gemeente Grootegast staat voor 200.000 euro garant voor herbouw van het vorig jaar afgebrande mediterraans restaurant Samiramis aan de Hoofdstraat in Grootegast. Daartoe hebben B en W dinsdag besloten.

grootegast -
De gemeente Grootegast staat voor 200.000 euro garant voor herbouw van het vorig jaar afgebrande mediterraans restaurant Samiramis aan de Hoofdstraat in Grootegast. Daartoe hebben B en W dinsdag besloten. "Tot de tien jaar lopende garantstelling is overgegaan vanwege het concept van de ondernemer en om de regionale uitstraling van dit concept", zegt burgemeester Kor Dijkstra. "We hebben het over een restaurant dat vóór de brand verschrikkelijk goed draaide en voor ons werkte als een visitekaartje. Zo'n restaurant moet je voor het centrum en voor Grootegast zien te behouden."

Dijkstra beaamt dat het niet gewoon is dat een gemeente garant staat voor een ondernemer. "Dit is zeer uitzonderlijk. Maar het college vertrouwt erop dat het restaurant weer zo goed gaat lopen als voorheen. En dan is er niks aan de knikker." Ondernemer Samir Salem kocht de ondergrond van zijn door brand verwoeste restaurant omdat toenmalig eigenaar De Vries uit Oldekerk niet wilde herbouwen. Dijkstra: "Salem bouwt voor in totaal 867.000 euro op de oude plek een nieuw mediterraans restaurant terug met erboven twee appartementen. Een van beide appartementen gaat hij verkopen."

Volgens Dijkstra financiert een bank een dergelijk omvangrijk bouwproject nooit voor de volle honderd procent. "Toen de vraag kwam om als gemeente garant te staan, hebben we gekeken naar Europese en Nederlandse regelgeving. Daaruit blijkt dat dit is toegestaan."De burgemeester kan zich slechts een keer eerder herinneren dat zijn gemeente garant stond voor een ondernemer. "Dat was begin jaren negentig voor een recreatieproject in Opende." Maar wat als het nieuwe restaurant niet loopt en Grootegast voor twee ton het schip ingaat? Dijkstra: "Een gemeente kán niet failliet gaan. Maar het gaat hier om gemeenschapsgeld. Daar heb je zorgvuldig mee om te gaan. En dat doen we."
Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Floralia

Vergeten stukje dorpsgeschiedenis opnieuw tot bloei gekomen in Den Horn

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Floralia in Den Horn bloeit op, oude dorpstraditie nieuw leven ingeblazen
Lees verder →
Legiomuseum dagje uit zilver

LEGiO-museum en Nienoord in top 5 leukste dagje weg in Groningen.

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGiO-museum wint tweede prijs, Nienoord dicht bij top 3
Lees verder →
Isabella werkhoven, interlude (berenklauwen)

Tentoonstelling ‘Gronings Licht’ In Museum Wierdenland

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
werk van de kunstenaars Anke Roder, Isabella Werkhoven, Geurt Busser, Henk Helmantel en Matthijs Röling
Lees verder →
Oude riet

‘‘De stoomboot van Boerakker - het Dwarsdiep als verkeersader

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet organiseert op maandagavond 17 november aanstaande een lezing door Koos Vos.
Lees verder →
Station overweg

Werkzaamheden aan spoor tussen Stad en Leeuwarden tijdens herfstvakantie

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Tijdens de werkzaamheden is het stationsgebied van Grijpskerk niet bereikbaar. De bushalte voor het treinvervangende vervoer is daarom verplaatst naar de Lageweg in het dorp.
Lees verder →
Zonnepanelen1

Noordhorn krijgt niet de zoveelste ‘spiegelende blauwe zee’

15 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Zonneparken ogen vaak niet natuurlijk. De natuur- en milieufederaties leiden energieboswachters op om het tij te keren.
Lees verder →