Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

18-04-08 Brugkwestie Aduard: Haskoning hakt geen k

18 april 2008    Zuidhorn-nieuws
aduard - Met de aanleg van een nieuwe autobrug tussen Aduard en Dorkwerd ter vervanging van de bestaande bruggen wordt het aantal auto's in Aduard met rond de 70 procent teruggedrongen. Dat

aduard -
Met de aanleg van een nieuwe autobrug tussen Aduard en Dorkwerd ter vervanging van de bestaande bruggen wordt het aantal auto's in Aduard met rond de 70 procent teruggedrongen. Dat blijkt uit de bruggenstudie van adviesbureau Royal Haskoning in opdracht van de provincie.

Het Beter Bruggenplan scoort op verkeerskundig gebied gunstig in het rapport van Haskoning dat vanavond (dinsdag) in multifunctioneel centrum De Meeden in Aduard wordt gepresenteerd. Maar de landschappelijke bezwaren hiertegen zijn volgens het rapport groot. Zo zal de hoge vaste autobrug die de ijveraars van het burgerinitiatief willen aanleggen ter hoogte van Steentil met haar lange op- en afritten vanuit de verre omtrek zichtbaar zijn. "Dit heeft in negatieve zin invloed op de openheid van het gebied en ook op het als nationaal landschap beschermde Middag Humsterland ten noorden van het kanaal", aldus de onderzoekers. Bovendien pakt dit plan slecht uit voor de leefbaarheid van Steentil en Nieuwklap die veel extra verkeer krijgt te verwerken.

Ook het zogenoemde alternatief F, dat uitgaat van de aanleg van een autobrug bij de loswal in Aduard met een rondweg door de Nijlandspolder, heeft volgens het rapport een negatieve invloed op de openheid van het landschap. "Het tracé van de rondweg doorsnijdt het open weidelandschap ten oosten van Aduard." Alternatief F heeft ook negatieve gevolgen voor de beroepsvaart. Een brug vlakbij een loswal wordt als onveilig gezien. Nadeel van alternatief F is bovendien dat het vanwege de handhaving van de autobrug bij Dorkwerd geen antwoord geeft op het drukke autoverkeer over de Hoogeweg in de stad-Groninger woonwijk Reitdiep, aldus het rapport.

Met 31 miljoen euro is het Beter Bruggenplan dat uitgaat van de aanleg van een nieuwe autobrug én twee fietsbruggen de duurste optie. Alternatief F kost 24 miljoen en vervanging van de bestaande bruggen bij Aduard en Dorkwerd 21 miljoen.
"Een mooie grabbelton waar iedereen kan uithalen wat hem van pas komt" reageert voorzitter Reinoud Bon van het Beter Bruggenplan desgevraagd op het rapport van Bureau Haskoning waarop deze krant de hand heeft gelegd. "Deze studie verschaft gedeputeerde Henk Bleker de vrijheid zijn eigen keuzes te maken."
Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Klimaatadaptief-centrum (1)

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →