Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

18-04-08 Brugkwestie Aduard: Haskoning hakt geen k

18 april 2008    Zuidhorn-nieuws
aduard - Met de aanleg van een nieuwe autobrug tussen Aduard en Dorkwerd ter vervanging van de bestaande bruggen wordt het aantal auto's in Aduard met rond de 70 procent teruggedrongen. Dat

aduard -
Met de aanleg van een nieuwe autobrug tussen Aduard en Dorkwerd ter vervanging van de bestaande bruggen wordt het aantal auto's in Aduard met rond de 70 procent teruggedrongen. Dat blijkt uit de bruggenstudie van adviesbureau Royal Haskoning in opdracht van de provincie.

Het Beter Bruggenplan scoort op verkeerskundig gebied gunstig in het rapport van Haskoning dat vanavond (dinsdag) in multifunctioneel centrum De Meeden in Aduard wordt gepresenteerd. Maar de landschappelijke bezwaren hiertegen zijn volgens het rapport groot. Zo zal de hoge vaste autobrug die de ijveraars van het burgerinitiatief willen aanleggen ter hoogte van Steentil met haar lange op- en afritten vanuit de verre omtrek zichtbaar zijn. "Dit heeft in negatieve zin invloed op de openheid van het gebied en ook op het als nationaal landschap beschermde Middag Humsterland ten noorden van het kanaal", aldus de onderzoekers. Bovendien pakt dit plan slecht uit voor de leefbaarheid van Steentil en Nieuwklap die veel extra verkeer krijgt te verwerken.

Ook het zogenoemde alternatief F, dat uitgaat van de aanleg van een autobrug bij de loswal in Aduard met een rondweg door de Nijlandspolder, heeft volgens het rapport een negatieve invloed op de openheid van het landschap. "Het tracé van de rondweg doorsnijdt het open weidelandschap ten oosten van Aduard." Alternatief F heeft ook negatieve gevolgen voor de beroepsvaart. Een brug vlakbij een loswal wordt als onveilig gezien. Nadeel van alternatief F is bovendien dat het vanwege de handhaving van de autobrug bij Dorkwerd geen antwoord geeft op het drukke autoverkeer over de Hoogeweg in de stad-Groninger woonwijk Reitdiep, aldus het rapport.

Met 31 miljoen euro is het Beter Bruggenplan dat uitgaat van de aanleg van een nieuwe autobrug én twee fietsbruggen de duurste optie. Alternatief F kost 24 miljoen en vervanging van de bestaande bruggen bij Aduard en Dorkwerd 21 miljoen.
"Een mooie grabbelton waar iedereen kan uithalen wat hem van pas komt" reageert voorzitter Reinoud Bon van het Beter Bruggenplan desgevraagd op het rapport van Bureau Haskoning waarop deze krant de hand heeft gelegd. "Deze studie verschaft gedeputeerde Henk Bleker de vrijheid zijn eigen keuzes te maken."
Bron Dagblad van het Noorden

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →