Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mollenexpert Matter: mol hyperactief

18 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
Vorst en regen maken de mol hyperactiedoor Rudi Buis

NOORDHORN - Mollen zijn al vroeg dit jaar actief met het graven van gangen. Tot grote ergernis van iedereen met een gazon of groentetuin. Normaal gesproken ploegen mollen pas in het voorjaar in de paartijd, zo tussen eind februari en april, grasvelden en tuintjes om.

De wijfjes graven dan diep in de grond een 'babykamer' met gangen, die ongeveer vijf centimeter breed zijn en soms wel tweehonderd meter lang. De mannetjes verlaten in die periode hun territorium en graven lange mollengangen om een vrouwtje op te sporen.

Op veel plaatsen in Nederland is het echter nu al raak, signaleert 'mollenexpert' Peter Matter, bestrijder van ongedierte uit het Groningse Noordhorn. "Je ziet nu al veel molshopen. Ik krijg veel meldingen." Dat heeft in de eerste plaats te maken met de vorst van een paar weken geleden, vertelt hij. Daardoor zijn de wormen dieper de grond ingedoken. "De mol gaat achter de wormen aan. Per dag moet een mol ongeveer z'n eigen gewicht aan voedsel eten, zo tussen de veertig en vijftig gram."

Mollen hebben daarnaast twee leefgebieden: een nat gebied voor als het te droog is, en een droog gebied voor als het te nat is. Door de vele regen van de laatste weken vertrekken de zoogdieren nu massaal naar de droge gebieden, wat de toename van molshopen ook verklaart, aldus Matter.


Bron BNdestem.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnaars 2026 cultuur- sportprijs

Hengelclub Noordhorn tweede bij Sportprijs Westerkwartier

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
prachtige bekroning voor club en vrijwilligers
Lees verder →
Hanckemaborg (3)

Provincie verhoogt subsidie voor onderhoud monumenten

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Eigenaren van rijksmonumenten in Groningen kunnen in 2026 rekenen op extra steun voor restauratie en groot onderhoud.
Lees verder →
Winnaars 2026 cultuurprijs

Aafke Hoek, G-stars bowling en Stichting De Hulpkring Leek winnaars Cultuur-, Sport- en Leefbaarheid

24 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De winnaars van de eerste plek ontvingen 500 euro, de nummers twee ontvingen 300 euro en de nummers drie kregen 200 euro.
Lees verder →
Betten scheiddoos

Wethouder Jeroen Betten overhandigt Scheiddoos aan basisschool De Molenberg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De Scheiddoos van Villa Pinedo helpt kinderen om te gaan met de scheiding van hun ouders.
Lees verder →
Nad daad architecten

Vondsten uit ons verleden krijgen nieuw toekomstbestendig thuis

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Noordelijk Archeologisch Depot (NAD) in Nuis wordt verbouwd.
Lees verder →
Moeder-kind

Landelijke Week van de Pleegzorg

23 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdens deze week is er aandacht voor kinderen die nog wachten op een tweede thuis
Lees verder →