Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Mollenexpert Matter: mol hyperactief

18 januari 2008    Zuidhorn-nieuws
Vorst en regen maken de mol hyperactiedoor Rudi Buis

NOORDHORN - Mollen zijn al vroeg dit jaar actief met het graven van gangen. Tot grote ergernis van iedereen met een gazon of groentetuin. Normaal gesproken ploegen mollen pas in het voorjaar in de paartijd, zo tussen eind februari en april, grasvelden en tuintjes om.

De wijfjes graven dan diep in de grond een 'babykamer' met gangen, die ongeveer vijf centimeter breed zijn en soms wel tweehonderd meter lang. De mannetjes verlaten in die periode hun territorium en graven lange mollengangen om een vrouwtje op te sporen.

Op veel plaatsen in Nederland is het echter nu al raak, signaleert 'mollenexpert' Peter Matter, bestrijder van ongedierte uit het Groningse Noordhorn. "Je ziet nu al veel molshopen. Ik krijg veel meldingen." Dat heeft in de eerste plaats te maken met de vorst van een paar weken geleden, vertelt hij. Daardoor zijn de wormen dieper de grond ingedoken. "De mol gaat achter de wormen aan. Per dag moet een mol ongeveer z'n eigen gewicht aan voedsel eten, zo tussen de veertig en vijftig gram."

Mollen hebben daarnaast twee leefgebieden: een nat gebied voor als het te droog is, en een droog gebied voor als het te nat is. Door de vele regen van de laatste weken vertrekken de zoogdieren nu massaal naar de droge gebieden, wat de toename van molshopen ook verklaart, aldus Matter.


Bron BNdestem.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Vogel

​De veelzijdigheid van een luchtbuks in Nationale parken

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Nationale parken zoals Nationaal Park de Alde Feanen staan vaak bekend om de uitgestrekte natuurgebieden, rust en rijke fauna.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →