Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

17-10-07 Nieuwe aanpak gemeente Zuidhorn geslaagd

17 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
Interessante en geanimeerde discussies tijdens inspraakavonden Wmo Onder het motto ‘Samen verbinden’ zijn het college van burgemeester en wethouders en de leden van de gemeenteraad samen met ambtenaren van de gemeente Zuidhorn

Interessante en geanimeerde discussies tijdens inspraakavonden Wmo
Onder het motto ‘Samen verbinden’ zijn het college van burgemeester en wethouders en de leden van de gemeenteraad samen met ambtenaren van de gemeente Zuidhorn de afgelopen 3 weken de gemeente in gegaan om persoonlijk met haar inwoners te praten over de uitvoering van de nieuwe Wet maatschap­pelijke ondersteuning (Wmo). Deze nieuwe wet daagt de gemeente uit een samenhangend lokaal beleid voor de maatschappelijke ondersteuning te maken. De gemeente Zuidhorn wilde die uitdaging samen met haar inwoners aangaan en samen vooruitkijken. En dat is gelukt!

Tijdens de vier inspraakavonden hebben in totaal 140 inwoners deelgenomen aan de discussies. Deze discussies werden gevoerd aan de hand van prikkelende stellingen waarover na de discussie werd gestemd. Tijdens de stemmingen werden door de inwoners de nodige nuanceringen aan gebracht. Deze nuanceringen zijn vastgesteld in een verslag en worden aangeboden aan de gemeenteraad samen met de uitkomst van de stemmingen en een concept beleidsplan Wmo. In december van dit jaar spreekt de gemeenteraad over deze stukken.

De gemeente wil de komende jaren de sociaal maatschappelijke samenhang, die er nu al is, behou­den en uitbreiden. De gemeente heeft daarom, onder het motto ’Samen verbinden’ het initiatief genomen om samen met haar inwoners te discussiëren over de uitvoering van de Wmo. Zo wil de gemeente Zuidhorn bijdragen aan de gewenste gemeenschap, waarin alle inwoners kunnen blijven meedoen.

De wet maatschappelijke ondersteuning gaat over wonen met zorg, welzijn en zorg. In het Wmo beleidsplan wordt onder andere vastgelegd:
- wat de gemeente de komende vier jaar wil bereiken;
- wat de gemeente wil doen om dit te bereiken en wie zij daarbij betrekken; en
- wat het mag kosten.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kloostermoppen

Fotowedstrijd Kleiweek: Op zoek naar hergebruikte kloostermoppen

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Museum Wierdenland, Kloostermuseum Aduard en Op Maarhuizen organiseren van 14-21 september een Kleiweek.
Lees verder →
rolstoelrit

Toegankelijke winkels en horeca in het Westerkwartier

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen werken aan toegankelijkheid
Lees verder →
Fortuna 2025 wieken

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Een feestelijk moment in Noordhorn
Lees verder →
Bert nederveen 2022

Housing First biedt kwetsbare inwoners Westerkwartier kans op stabiel thuis

03 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Met Housing First geven we mensen met complexe problemen eerst een woning
Lees verder →
Isolatie

Subsidie voor isolatie en ventilatie van woningen

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Reitdieptochten

De Reitdieptochten in Garnwerd krijgen een doorstart!

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
zondag 24 augustus 2025
Lees verder →