Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

17-10-07 Nieuwe aanpak gemeente Zuidhorn geslaagd

17 oktober 2007    Zuidhorn-nieuws
Interessante en geanimeerde discussies tijdens inspraakavonden Wmo Onder het motto ‘Samen verbinden’ zijn het college van burgemeester en wethouders en de leden van de gemeenteraad samen met ambtenaren van de gemeente Zuidhorn

Interessante en geanimeerde discussies tijdens inspraakavonden Wmo
Onder het motto ‘Samen verbinden’ zijn het college van burgemeester en wethouders en de leden van de gemeenteraad samen met ambtenaren van de gemeente Zuidhorn de afgelopen 3 weken de gemeente in gegaan om persoonlijk met haar inwoners te praten over de uitvoering van de nieuwe Wet maatschap­pelijke ondersteuning (Wmo). Deze nieuwe wet daagt de gemeente uit een samenhangend lokaal beleid voor de maatschappelijke ondersteuning te maken. De gemeente Zuidhorn wilde die uitdaging samen met haar inwoners aangaan en samen vooruitkijken. En dat is gelukt!

Tijdens de vier inspraakavonden hebben in totaal 140 inwoners deelgenomen aan de discussies. Deze discussies werden gevoerd aan de hand van prikkelende stellingen waarover na de discussie werd gestemd. Tijdens de stemmingen werden door de inwoners de nodige nuanceringen aan gebracht. Deze nuanceringen zijn vastgesteld in een verslag en worden aangeboden aan de gemeenteraad samen met de uitkomst van de stemmingen en een concept beleidsplan Wmo. In december van dit jaar spreekt de gemeenteraad over deze stukken.

De gemeente wil de komende jaren de sociaal maatschappelijke samenhang, die er nu al is, behou­den en uitbreiden. De gemeente heeft daarom, onder het motto ’Samen verbinden’ het initiatief genomen om samen met haar inwoners te discussiëren over de uitvoering van de Wmo. Zo wil de gemeente Zuidhorn bijdragen aan de gewenste gemeenschap, waarin alle inwoners kunnen blijven meedoen.

De wet maatschappelijke ondersteuning gaat over wonen met zorg, welzijn en zorg. In het Wmo beleidsplan wordt onder andere vastgelegd:
- wat de gemeente de komende vier jaar wil bereiken;
- wat de gemeente wil doen om dit te bereiken en wie zij daarbij betrekken; en
- wat het mag kosten.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →