Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

17-09-08 Grijpskerkse naar meldpunt discriminatie

17 september 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Omdat TNT Post weigert een rolstoelvriendelijke brievenbus te plaatsen in Grijpskerk stapt Mattie Wierstra naar het Meldpunt Discriminatie. Wierstra, zelf rolstoelgebruikster, schreef onlangs een brief naar TNT-Post naar aanleiding van

grijpskerk -
Omdat TNT Post weigert een rolstoelvriendelijke brievenbus te plaatsen in Grijpskerk stapt Mattie Wierstra naar het Meldpunt Discriminatie. Wierstra, zelf rolstoelgebruikster, schreef onlangs een brief naar TNT-Post naar aanleiding van het weghalen van de rolstoelvriendelijke, verlaagde brievenbus in de Kastanjelaan. Een lijst met handtekeningen van buurtbewoners ondersteunde haar klacht.

Met de reactie van het postbedrijf op haar brief was Wierstra niet blij. Daarin wordt uitgelegd dat alle verlaagde brievenbussen die niet dagelijks worden gelicht worden teruggebracht naar standaardhoogte, tenzij ze binnen 200 meter van een zorginstelling staan. De reden is dat het legen van de lage brievenbussen extra belastend is voor de medewerkers. Ze moeten bukken en dat is slecht voor de rug.
Verder is het nieuwe beleid van TNT-Post dat inwoners van dorpen met minder dan 5000 inwoners een brievenbus moeten kunnen vinden binnen een straal van 2500 meter. Voor Grijpskerk betekent dit dat er nu een brievenbus staat bij de C1000 en een tweede aan de Groningerstraatweg. "Onlogisch", reageert Wierstra in een brief. "want met die tweede bus wordt maar een klein deel van het dorp bediend, terwijl bewoners van de wijk Aykemaheerd een heel eind moeten lopen." Volgens haar had TNT-Post beter twee bussen - waarvan één verlaagd - bij de C1000 kunnen neerzetten.Wierstra stuurt het complete dossier nu naar het meldpunt discriminatie. "Ik blijf erbij dat er per dorp minstens één verlaagde brievenbus behoort te zijn."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kledingbeurs gasthorn (10)

Tweedehands kleding volop in trek

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kledingbeurs goed bezocht
Lees verder →
Kind-jongen

Lezing Gastouderbureau inZicht

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De 5e lezing van Gastouderbureau inZicht op rij in het Barontheater in Opende. Die avond krijgt een feestelijk tintje!
Lees verder →
Wilhelmina

Wat zit er in het water van het Westerkwartier?

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Muziekfestival Opende met 14 muziekkorpsen
Lees verder →
Alex steenbergen

Mobiliteitsverkenning ingezet bij besluitvorming rondweg Leek-Tolbert en parallelstructuur A7

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Geeft naast autoverkeer ook inzicht in het huidige OV gebruik en fietsgebruik
Lees verder →
Waterwolf

Drukbezochte Open Monumentendag in het Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle eigenaren/beheerders stonden vol enthousiasme klaar om bezoekers te ontvangen
Lees verder →
Aan-boord-marijn

Aan Boord: Gronings Vuur in Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het eerste van twee speel weekenden is achter de rug
Lees verder →