Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

17-09-08 Grijpskerkse naar meldpunt discriminatie

17 september 2008    Zuidhorn-nieuws
grijpskerk - Omdat TNT Post weigert een rolstoelvriendelijke brievenbus te plaatsen in Grijpskerk stapt Mattie Wierstra naar het Meldpunt Discriminatie. Wierstra, zelf rolstoelgebruikster, schreef onlangs een brief naar TNT-Post naar aanleiding van

grijpskerk -
Omdat TNT Post weigert een rolstoelvriendelijke brievenbus te plaatsen in Grijpskerk stapt Mattie Wierstra naar het Meldpunt Discriminatie. Wierstra, zelf rolstoelgebruikster, schreef onlangs een brief naar TNT-Post naar aanleiding van het weghalen van de rolstoelvriendelijke, verlaagde brievenbus in de Kastanjelaan. Een lijst met handtekeningen van buurtbewoners ondersteunde haar klacht.

Met de reactie van het postbedrijf op haar brief was Wierstra niet blij. Daarin wordt uitgelegd dat alle verlaagde brievenbussen die niet dagelijks worden gelicht worden teruggebracht naar standaardhoogte, tenzij ze binnen 200 meter van een zorginstelling staan. De reden is dat het legen van de lage brievenbussen extra belastend is voor de medewerkers. Ze moeten bukken en dat is slecht voor de rug.
Verder is het nieuwe beleid van TNT-Post dat inwoners van dorpen met minder dan 5000 inwoners een brievenbus moeten kunnen vinden binnen een straal van 2500 meter. Voor Grijpskerk betekent dit dat er nu een brievenbus staat bij de C1000 en een tweede aan de Groningerstraatweg. "Onlogisch", reageert Wierstra in een brief. "want met die tweede bus wordt maar een klein deel van het dorp bediend, terwijl bewoners van de wijk Aykemaheerd een heel eind moeten lopen." Volgens haar had TNT-Post beter twee bussen - waarvan één verlaagd - bij de C1000 kunnen neerzetten.Wierstra stuurt het complete dossier nu naar het meldpunt discriminatie. "Ik blijf erbij dat er per dorp minstens één verlaagde brievenbus behoort te zijn."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Paard

Subsidie voor initiatieven in Groninger landschap

13 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Het geld is bedoeld voor projecten die het landschap nóg mooier, groener en toegankelijker maken. Van de aanleg van kano-, wandel- en ruiterroutes tot de aanplant van bomen en het herstel van historische waterlopen.
Lees verder →
Expeditie excursie

Fotografie-expeditie Gronings Licht voor het hele gezin

11 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorjaarsvakantie met kunstenaar Kitty Boon
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, Gemeenteraadsverkiezingen en hulp bij belastingaangifte

10 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 3 februari
Lees verder →
De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →