Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

17-03-08 Discussie brede school in Zuidhorn

17 maart 2008    Zuidhorn-nieuws
Brede school, een voorziening voor de toekomst? De discussie over het vestigen van een brede school in Zuidhorn is al lang aan de gang. Er bestaan veel misverstanden over wat nu eigenlijk een brede

Brede school, een voorziening voor de toekomst?

De discussie over het vestigen van een brede school in Zuidhorn is al lang aan de gang.
Er bestaan veel misverstanden over wat nu eigenlijk een brede school is.

Een brede school biedt toegankelijke en goede voorzieningen voor kinderen, jongeren en gezin, met de school als middelpunt.

Cruciaal is dat de school inhoudelijk samenwerkt met andere instellingen, zoals: kinderopvang, peuterspeelzaal, welzijnswerk, bibliotheek. Ook andere scholen kunnen zich bij de samenwerking aansluiten.
Welke partijen precies onderdak vinden, hangt heel erg nauw samen met de plaatselijke situatie.
Meestal zitten ze onder één dak, maar dat is absoluut niet noodzakelijk. Als voorzieningen zich op loopafstand van elkaar bevinden, maar er wel inhoudelijke samenwerking is, kun je ook spreken van een brede school.

Zuidhorn bouwt de komende 10 jaar een nieuwe wijk in de vorm van de Oostergast. De bedoeling is dat daar ruim 1100 woningen komen.
Dit is in ieder geval ogenschijnlijk een uitstekende gelegenheid om te bezien, of daar een brede school gevestigd moet worden. Daarnaast moeten we zeker de positie van de bestaande scholen in het dorp erbij betrekken.

De gemeente kan in de realisatie hiervan een belangrijke rol spelen. Zeker, als je bedenkt dat de huisvesting van het onderwijs een zaak is van de gemeente.
Ze kan naar andere deelnemende partijen haar invloed gebruiken.
We moeten daarbij echter niet vergeten dat de schoolbesturen autonoom zijn in het nemen van besluiten, ook hierover.

Bij de totstandkoming van een brede school speelt een aantal zaken een belangrijke rol:

Komen er genoeg kinderen, dat wil zeggen: kunnen we verwachten dat de komende 5 á 10 jaar de “stroom“ leerlingen voldoende is om de school in stand te houden?

Welke scholen en instellingen moeten er in ondergebracht worden?

Wat zijn onze prioriteiten m.b.t. een brede school?

In hoeverre willen alle deelnemende partijen met elkaar samenwerken?

Wat betekent het voor de andere, bestaande scholen in het dorp?

Moet de mogelijke variant in de Oostergast een voorbeeld zijn voor andere dorpen in de gemeente, waar dergelijke voorzieningen ook zijn?

Waarom komen deelnemende partijen, Penta Primair, Bestuurscommisie Openbaar Onderwijs Zuidhorn, College van B en W terug op eerder ingenomen standpunten, vastgelegd in diverse documenten?

Kortom, een hele serie vragen waarover we ook graag met u van gedachten willen wisselen en waarvoor wij u graag uitnodigen op dinsdag 25 maart, 20.15 uur in Kerkplein 6 te Grijpskerk.

PvdA, Afdeling Zuidhorn.













Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kledingbeurs gasthorn (10)

Tweedehands kleding volop in trek

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kledingbeurs goed bezocht
Lees verder →
Kind-jongen

Lezing Gastouderbureau inZicht

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De 5e lezing van Gastouderbureau inZicht op rij in het Barontheater in Opende. Die avond krijgt een feestelijk tintje!
Lees verder →
Wilhelmina

Wat zit er in het water van het Westerkwartier?

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Muziekfestival Opende met 14 muziekkorpsen
Lees verder →
Alex steenbergen

Mobiliteitsverkenning ingezet bij besluitvorming rondweg Leek-Tolbert en parallelstructuur A7

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Geeft naast autoverkeer ook inzicht in het huidige OV gebruik en fietsgebruik
Lees verder →
Waterwolf

Drukbezochte Open Monumentendag in het Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle eigenaren/beheerders stonden vol enthousiasme klaar om bezoekers te ontvangen
Lees verder →
Aan-boord-marijn

Aan Boord: Gronings Vuur in Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het eerste van twee speel weekenden is achter de rug
Lees verder →