Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

17-03-08 Discussie brede school in Zuidhorn

17 maart 2008    Zuidhorn-nieuws
Brede school, een voorziening voor de toekomst? De discussie over het vestigen van een brede school in Zuidhorn is al lang aan de gang. Er bestaan veel misverstanden over wat nu eigenlijk een brede

Brede school, een voorziening voor de toekomst?

De discussie over het vestigen van een brede school in Zuidhorn is al lang aan de gang.
Er bestaan veel misverstanden over wat nu eigenlijk een brede school is.

Een brede school biedt toegankelijke en goede voorzieningen voor kinderen, jongeren en gezin, met de school als middelpunt.

Cruciaal is dat de school inhoudelijk samenwerkt met andere instellingen, zoals: kinderopvang, peuterspeelzaal, welzijnswerk, bibliotheek. Ook andere scholen kunnen zich bij de samenwerking aansluiten.
Welke partijen precies onderdak vinden, hangt heel erg nauw samen met de plaatselijke situatie.
Meestal zitten ze onder één dak, maar dat is absoluut niet noodzakelijk. Als voorzieningen zich op loopafstand van elkaar bevinden, maar er wel inhoudelijke samenwerking is, kun je ook spreken van een brede school.

Zuidhorn bouwt de komende 10 jaar een nieuwe wijk in de vorm van de Oostergast. De bedoeling is dat daar ruim 1100 woningen komen.
Dit is in ieder geval ogenschijnlijk een uitstekende gelegenheid om te bezien, of daar een brede school gevestigd moet worden. Daarnaast moeten we zeker de positie van de bestaande scholen in het dorp erbij betrekken.

De gemeente kan in de realisatie hiervan een belangrijke rol spelen. Zeker, als je bedenkt dat de huisvesting van het onderwijs een zaak is van de gemeente.
Ze kan naar andere deelnemende partijen haar invloed gebruiken.
We moeten daarbij echter niet vergeten dat de schoolbesturen autonoom zijn in het nemen van besluiten, ook hierover.

Bij de totstandkoming van een brede school speelt een aantal zaken een belangrijke rol:

Komen er genoeg kinderen, dat wil zeggen: kunnen we verwachten dat de komende 5 á 10 jaar de “stroom“ leerlingen voldoende is om de school in stand te houden?

Welke scholen en instellingen moeten er in ondergebracht worden?

Wat zijn onze prioriteiten m.b.t. een brede school?

In hoeverre willen alle deelnemende partijen met elkaar samenwerken?

Wat betekent het voor de andere, bestaande scholen in het dorp?

Moet de mogelijke variant in de Oostergast een voorbeeld zijn voor andere dorpen in de gemeente, waar dergelijke voorzieningen ook zijn?

Waarom komen deelnemende partijen, Penta Primair, Bestuurscommisie Openbaar Onderwijs Zuidhorn, College van B en W terug op eerder ingenomen standpunten, vastgelegd in diverse documenten?

Kortom, een hele serie vragen waarover we ook graag met u van gedachten willen wisselen en waarvoor wij u graag uitnodigen op dinsdag 25 maart, 20.15 uur in Kerkplein 6 te Grijpskerk.

PvdA, Afdeling Zuidhorn.













Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →